Jednačtyřicetiletý hokejový útočník Jaromír Jágr naskočil v Americe do přípravného kempu a těší se na novou sezonu v novém týmu – New Jersey Devils. Také nepotvrdil původní informace o tom, že nadcházející sezona pro něho bude v NHL poslední.

"Řekl jsem, že to bude pravděpodobně můj poslední rok v NHL. Záleží na tom, jak budu hrát. Nechci být někde, kde nebudu dobrý nebo prospěšný. Pak se vrátím do české extraligy. To musím udělat," řekl Jágr s tím, že kariéru se chystá uzavřít v týmu Kladna, který vlastní.

Přiznal, že myslí také na mistrovství světa, které bude za dva roky v Praze. "Rád bych v Praze hrál, když si zasloužím místo v kádru české reprezentace," řekl Jágr.

Když o něj bude v NHL zájem, bude tu ale hrát dál. "Mám rád Českou republiku a českou extraligu. Ale je to jiné. Tady je to vzrušující, 20 tisíc lidí a play-off. Doma je to, jako když má zpěvák koncert a nikdo tam nepřijde. Jsou tam dva tisíce lidí. Nebo bych to přirovnal k herci, který natočí film, a nikdo se na něj nepřijde podívat," řekl Jágr, jehož zápasy v dresu Kladna při výluce v NHL však vyprodávaly stadiony.

 

Zájem diváků v NHL je podle slavného českého veterána motivací navíc. "Proto mám NHL rád. Máte důvod navíc trénovat, hrát dál a být dobrý," uvedl Jágr a těší se na sezonu. "Miluju hokej. Nemůžu se dočkat, až sezona začne. Nemám žádná očekávání. Chci mít ze hry dobrý pocit a potěšit lidi. A taky ty, kteří mě sem přivedli a věří mi. To je můj cíl poslední tři nebo čtyři roky."

V historické tabulce produktivity bude v NHL ztrácí 35 bodů na sedmého Maria Lemieuxe, který získal 1688 bodů ve 1391 utkáních. Teď se bude v přípravě sehrávat s novými spoluhráči. "Jediná negativní věc v přípravě je, že se nesmíte zranit," řekl Jágr, který je rád, že New Jersey patří k týmům, které nečeká tak náročné cestování.

"Létání mi nevadí, ale nejhorší jsou návraty po zápasech, kdy se člověk dostane domů ve tři nebo ve čtyři ráno. Tady jste o půlnoci doma," pochvaloval si útočník.

V New Jersey je v týmu se třemi krajany Markem Židlickým, Patrikem Eliášem a Rostislavem Oleszem. "Je to paráda, rád si promluvím česky a cítím se dobře, když mám kolem sebe krajany," dodal Jágr.