Šéfové stájí formule 1 Caterhamu a Toro Rosso se před Velkou cenou Singapuru hlasitě ozývají kvůli neustále rostoucím nákladům na provoz stáje. Od nové sezony se jim vše výrazně prodraží kvůli přechodu na drahé turbomotory i návratu k testování s aktuálními vozy během soutěžního ročníku.

"Když jsem přišel do F1, lidi mi říkali, jak náklady klesají, ale ani jeden rok to tak nebylo," posteskl si Tony Fernandez, šéf a zakladatel Caterhamu, který začal závodit v seriálu MS v roce 2010. "Příští rok budou náklady jednoznačně nejvyšší, takže něco zásadního je špatně. Týmy nedokážou dostat náklady pod kontrolu," prohlásil.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se