ODS postihla „nevýhra“, lidovci se vrátili do sněmovny a Hašek se Zemanem připravují rituální popravu Bohuslava Sobotky. A Andrej Babiš? Ten se směje na titulní straně MF DNES i Lidovek. Volební kampaň pro volby na jaře 2014 může začít.

My Češi máme potřebu vymýšlet, co už bylo vymyšleno. Stvořili jsme Babiše, když Berlusconi selhal. Zvolili jsme si vlastní Úsvit, zatímco Zlatý úsvit systematicky ničí řeckou republiku. A znovu jsme uvěřili korupčníkům žalujícím na korupci.

Žijeme v zemi, kde exšéfové JZD dostávají státní vyznamenání, kde prezident republiky vypráví trapné židovské anekdoty a kde budoucí ministr financí vlastní půlku střední Evropy. Zdravý duch páchne blbostí, ať žije Česká republika!

Zemanův převrat v ČSSD

Nejsilnější česká politická strana, která existuje přes 130 let, se nám rozpadá v přímém přenosu. Michal Hašek plní roli hradního infiltrátora v ČSSD. Byť sociální demokraté získali pouze pětinu hlasů, všichni nyní potřebujeme Bohuslava Sobotku. Kdo by to čekal. Pokud jihomoravský hejtman Hašek dokoná svůj palácový převrat v Lidovém domě, stane se hlavou ČSSD, jejímž krkem bude hýbat Miloš Zeman.

Politologové a novináři se mezi sebou neustále dohadují, zda máme ještě parlamentní režim. Český parlamentarismus se krčí na útesu a prezident se jej prostřednictvím svých nohsledů ve vedení ČSSD snaží shodit na smetiště dějin. Opodál stojí Babiš schovaný za Martina Stropnického a počítá peníze. Proč? Protože máme slabé strany.

Bez stran není demokracie

Výsledek voleb je prohrou demokracie, prohrou stranictví a prohrou antikomunismu. Potřebujeme člensky i voličsky stabilní, uvnitř i navenek demokratické politické strany. Každý další jednorázový podnikatelský projekt převlečený za politické „hnutí“ je proti veřejnému zájmu.

Na druhou stranu jsme chtěli změnu a tak ji máme. Moudře jsme si zvolili například Miloše Babiše, jmenovce zmíněného slovenského komunisty, který se do sněmovny dostal jen díky svému příjmení a neví o politice vůbec nic. Chlácholit nás může alespoň nezvolení Víta Bárty.

Bohužel se nám na scénu zase vrátili lidé otevřeně koketující s fašismem - tentokrát z Úsvitu - a nemuseli se ani skrývat na kandidátkách jiných stran. Jako druhý bonus máme ve sněmovně zase o pár StBáků navíc, asi aby tu chtěli žít i naše děti. Tak určitě, Petra Cibulku se siderickým kyvadlem na ně!

 


Bottom line: Dnes je 28. říjen a Okamurovci chtějí navazovat na Masaryka, který říkal, že demokracie má své chyby, protože občané mají své chyby. Až dojdeme k jejich vysněnému úsvitu přímé demokracie, nebudou snad občané stejní jako včera?

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist