Pilot formule 1 Felipe Massa neodejde letos od Ferrari s prázdnou. Dvaatřicetiletý Brazilec, jenž bude od nové sezony hájit barvy Williamsu, dostal od vedení italské stáje na rozloučenou motor, s nímž v roce 2008 útočil na první místo v seriálu mistrovství světa.

Massa, jenž za Ferrari závodil osm let, prohrál před pěti lety souboj o titul s Britem Lewisem Hamiltonem o jediný bod. Více však na nedělním vánočním obědě v sídle stáje v Maranellu ocenil podporu, které se mu od týmu dostalo po vážném zranění hlavy z Velké ceny Maďarska v roce 2009.

"Teprve za takových okolností člověk pochopí, co to znamená být opravdu milován. Atmosféra ve Ferrari a pocit sounáležitosti je to, co mi bude hodně chybět," prohlásil Massa.

Přátelským hecováním se Massa rozloučil i s týmovou jedničkou Fernadem Alonsem. "Zase se potkáme na trati a tentokrát ti předjíždění tak snadno neumožním," prohlásil s odkazem na obvyklou týmovou strategii.

Zbývá vám ještě 0 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se