Pro české házenkářky skončilo mistrovství světa v Srbsku vysokou osmifinálovou porážkou 21:31 s Norskem. Svěřenkyně trenéra Jana Bašného držely s obhájkyněmi titulu a olympijskými vítězkami krok pouze v úvodní čtvrthodině, poté je favoritky neúprosně semlely drtivou ofenzivní sílou. České hráčky na turnaji zakončily své účinkování s bilancí dvou výher a čtyř proher.

Český celek do zápasu vstoupil slibně. Hrbková se Štěrbovou z prvních dvou útoků zavěsily ze spojek a po dvou minutách z toho bylo vedení 2:0. Horkého aspiranta na celkové vítězství v turnaji tím ale z rovnováhy nevyvedly. Seveřanky brzo roztočily svůj ofenzivní kolotoč na plné obrátky a soupeř v defenzivě nevěděl, kde mu hlava stojí.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se