Palba kritiky se snáší na nové vozy formule 1. Fanoušci se vztekají nad slabými motory a kritzují ošklivý vzhled většiny monopostů, piloti a šéfové stájí si zamyšleně drbou hlavu, jak z nespolehlivého materiálu udělat stroje na vítězství, a konstruktéři se pokoušejí o zázraky. Jako balzám na nervy tak působí hodnocení Fernanda Alonsa, že přese všechny problémy je jízda v nových formulích pořád stejně zábavná.

"Je pravda, že jsou nové formule 1 pomalejší," komentoval Alonso pro Sky Sports předsezonní testy v Jerezu. "V roce 2005 nebo 2006 jsem tady zajížděl časy kolem 1:16. Tentokrát to bylo 1:26, o deset sekund pomalejší než před deseti lety. Když jezdíte o deset sekund pomaleji, není to stejné," ohlédl se španělský jezdec za úvodem ročníků, ve kterých si připsal mistrovský titul.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se