Jak je to vlastně s italským fotbalem? Nemohoucnost Juventusu v evropských pohárech svedla do křížku současného a bývalého trenéra turínského velkolubu. Antonio Conte zkritizoval Fabia Capella za jeho slova o tom, že "Stará dáma" doplácí na slabou konkurenci v domácí soutěži.

Podle Capella obhájce titulu a současný lídr Serie A není připravený na zápasy s nejlepšími celky, což stojí za jeho slabými výsledky v pohárové Evropě, podtrženými ostudným vyřazením ve skupině Ligy mistrů.

Capello těžce nese, že se italská liga stala pro fotbalisty přestupní stanicí. Dřív bývala pro špičkové hráče konečnou destinací, za lepším už nebylo kam jít. Teď musí většina italských klubů své hvězdy prodávat, AS Řím přišel o Erika Lamelu, Neapol o Edinsona Cavaniho, Fiorentina o Stevana Jovetiče.

Juventus si naproti tomu mohl v létě pořídit útočníky Carlose Téveze a Fernanda Llorenteho a upevnit tak svoji dominanci v lize. Posily konkurence byly z jiného těsta, do Říma příchozí Gervinho patřil v Arsenalu spíš do širšího kádru, Gonzalo Higuaín a José Callejón, kteří září v Neapoli, opouštěli Real Madrid v rámci úsporných opatření pro nákup Garetha Balea.

Conte situaci tak tragicky nevidí. Jeho rekace ukazuje, jak moc ho tvrdá slova jednoho z předchůdců na lavičce Juventusu nadzvedla. "Když sám guru fotbalu promluví, měli bychom asi všichni pokleknout a říct 'Ano, pane!' Ale zdá se mi, že podle něj hrajeme nějakou amatérskou ligu," řekl na Capellovu adresu v rozhovoru pro Rai Sport.

"Od té doby, co jsem tady, tak se s oblibou vyjadřuje o Juventusu. Možná se mu nelíbí naše výsledky a rekordy. Z jeho éry v Juventusu si pamatuji jen na dva tituly, o které tým později přišel," připomněl Conte známou sázkařskou aféru "calciopoli" z roku 2006, po které byl Juventus přeřazen do druhé ligy.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist