Čeští biatlonisté vybojovali ve smíšené štafetě na 2x6 a 2x7,5 kilometru na olympijských hrách stříbro. Čtveřice Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Jaroslav Soukup a Ondřej Moravec nestačila jen na vítězné Nory a vybojovala pro Českou republiku v Soči osmou medaili.

Třetí dojeli Italové. Norský fenomén Ole Einar Björndalen se stal díky zisku třináctého cenného kovu nejúspěšnějším zimním olympionikem historie.

Češi ve své silné disciplíně, která měla pod pěti kruhy premiéru, vyšperkovali skvělé představení v Soči a slaví na biatlonových tratích pátou medaili. Moravec získal stříbro ve stíhačce a bronz v závodě s hromadným startem, Soukup dojel třetí v úvodním sprintu a Soukalová má stříbro ze závodu s hromadným startem. Prvního cenného kovu se dnes v Soči dočkala zbylá členka elitního kvarteta Vítková. 

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se