Fotbalisté Plzně v odvetě 2. kola Evropské ligy zvítězili 2:1 na hřišti Šachtaru Doněck a po výsledku 1:1 z prvního duelu postoupili do osmifinále. Vyrovnali tak své historické umístění z minulé sezony. Viktorii poslal do vedení Daniel Kolář, ještě do poločasu zvýšil Milan Petržela, soupeř snížil až v závěru. Příštím soupeřem Plzně bude francouzský Lyon.
Plzeň vyřazením 15. týmu Evropy a vítěze Poháru UEFA z roku 2009 potvrdila, že i pod novým trenérem Dušanem Uhrinem mladším neztratila nic ze své síly. Zároveň postupem znovu vylepšila český koeficient UEFA, který od sezony 2015/16 zajistí českým klubům dvě místa v Lize mistrů.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










