Olympijská vítězka Eva Samková se zranila při pádu v dopoledním tréninku na dnešní závod Světového poháru ve snowboardcrossu ve švýcarském Veysonnaz. Po jednom ze skoků upadla, zlomila si levý kotník, vyhodila rameno a má lehčí otřes mozku. Na vyšetření do nemocnice ji odvezl vrtulník, nyní se řeší její převoz do České republiky.
"Prvotní vyšetření ukázala na čistou zlomeninu. Eva by ale do šesti týdnů měla být relativně v pořádku a bez vážnějších následků, takže ty zprávy jsou pro nás poměrně pozitivní," uvedl v tiskové zprávě svazu trenér Marek Jelínek. "Už je jí líp, akorát ji bolí hlava. Když jsem přijel do nemocnice, měla dokonce hlad. Teď je samozřejmě nešťastná, naštvaná, ale je to mnohem lepší, než když ji nakládali do vrtulníku," prohlásil.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









