Celkový obrat SASu dosáhl v uplynulém roce 3,09 mld. dolarů a nárůst tržeb tak společnost zaznamenala 39. rok v řadě.

Hlavním důvodem rostoucích zisků je podle analytiků masivní přechod společností na cloudová řešení a tím i zvyšující se poptávka po analýze dat v rámci cloudu a efektivní vizualizaci dat. Dalším z hybatelů prodejů byla řešení pro platformu Hadoop. V obou zmíněných kategoriích patří SAS mezi přední dovatele.

V České republice se SASu dařilo lépe než v celosvětovém měřítku. „V uplynulém roce jsme zdvojnásobili prodeje nových licencí, což vedlo k celkovému růstu tržeb o 14 %. Shodné číslo, tedy nárůst o 14 % oproti předchozímu roku, jsme zaznamenali jak u tržeb za software, tak za nabízené služby. SAS si udržuje vedoucí pozici v prodeji Customer Intelligence, Advance Analytics a řešení pro oblast Fraud. Podařilo se navíc vstoupit i na trh utilitních společností a cloudových řešení. Nemalou zásluhu na růstu má i dvojnásobný počet prodaných SAS Visual Analytics,“ tvrdí Zdeněk Honek, generální ředitel společnosti SAS Institute ČR.

V rámci portfolia společnosti nejvýrazněji vzrostl zájem o službu SAS Cloud Analytics, díky které získávají klienti vzdálený přístup k analytickým řešením. Přes 400 nových zákazníků v 70 zemích světa znamenalo meziroční nárůst o 24 %. Celkově si SAS vybralo během uplynulého roku přes 2000 nových klientů. V rámci České republiky získal SAS v minulém roce 14 nových zákazníků a 6 nových partnerů.

Kromě produktů souvisejících s cloudovým řešením projevovaly společnosti rostoucí zájem také o SAS Visual Analytics, tedy nástroje, který umožňuje rozsáhlé zpracování datových analýz technologií in-memory a návazné pohodlné vytváření přehledných reportů. Zisky z produktu uvedeného na trh před dvěma lety vzrostly o 12 % a v současnosti je na celém světě licencován u více než 3400 společností. Příčinou tohoto nárůstu je i možnost analýzy dat z nejrůznějších zdrojů, včetně stále populárnější platformy Hadoop.

V roce 2014 společnost SAS reinvestovala do výzkumu a vývoje 23 % svých celosvětových tržeb, což je o 7 % více, než jaká je průměrná hodnota v odvětví. Velká část z těchto investic

SAS vévodí žebříčkům předních konzultačních společností

Podle analýz předních konzultačních společností zůstává SAS lídrem na trhu s řešeními pro analýzu dat. V žebříčku IDC je na čele dodavatelů softwaru pro pokročilou a prediktivní analýzu trhu, na kterém mu patří 35,4% podíl. Podle agentury Forrester zaujímá vedoucí místo jako dodavatel agilních platforem pro business intelligence.

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist