Pavel Dvořák (67) se stal členem Rady ČTÚ 1. května 2005. V dubnu 2006 byl vládou poprvé jmenován do funkce předsedy Rady ČTÚ a pozici zastával až do konce dubna 2013, kdy ho vystřídal současný šéf ČTÚ Jaromír Novák.
ČTÚ jsou v době předsednictví Pavla Dvořáka připisovány mnohé problémy, kterými české telekomunikace trpí. Úřad pod jeho vedením, z pohledu uživatelů telekomunikačních služeb, prakticky rezignoval na svou regulační roli a mobilním operátorům nečelil dostatečně razantně.
Jiří Peterka by měl do rady případně přijít za hnutí ANO. Do vedení ČTÚ již jednou byl navržen, a to někdejším ministrem informatiky Vladimírem Mlynářem. Vláda ale nominaci neschválila.
Možné však je i prodloužení mandátu Pavlu Dvořákovi, který má blízko k ČSSD. Údajnou kandidátkou za stejnou stranu je i bývalá předsedkyně vysílací rady, náměstkyně ministra kultury Kateřina Kalistová. Proti nominacím za ČSSD ale stojí loňské jmenování ředitele sekce digitální ekonomiky a ochrany spotřebitele ministerstva průmyslu a obchodu Jana Dubna, který je rovněž považován za kandidáta sociální demokracie. V radě ČTÚ je, vedle Jana Dubna, její předseda Jaromír Novák, bývalý novinář Ondřej Malý, expředseda antimonopolního úřadu Josef Bednář.
Radní navrhuje vládě jmenovat ministerstvo průmyslu a obchodu. Každý rok končí pětiletý mandát jednomu členovi. "Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek v tuto chvíli zvažuje kandidáta do Rady ČTÚ a své postoje diskutuje s odbornými a politickými partnery. Ve chvíli, kdy bude panovat shoda na konkrétním adeptovi, předložíme návrh vládě," řekl mluvčí ministerstva František Kotrba.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist