První fáze projektu nového datového centra Facebooku vzniká na ploše asi pěti hektarů, což je asi desetina celkové plochy pozemku pro výstavbu celého datacentra. Firma zde bude zpočátku zaměstnávat 40 lidí.

Facebooku se za rok do konce března zvýšil počet pravidelných uživatelů o 13 procent na 1,44 miliardy a podobně jako další velké internetové společnosti potřebuje stavět nové budovy pro své počítačové kapacity. Počítače v centrech Facebooku ukládají vedle obrovského množství textových zpráv uživatelů i miliardy jejich fotografií a videonahrávek.

Ve Spojených státech má Facebook datová centra ve státech Oregon, Iowa a Severní Karolína. Jediné jeho datacentrum v zahraničí je ve Švédsku.

Facebook zvýšil v prvním čtvrtletí tržby o více než 40 procent na 3,5 miliardy dolarů. Čistý zisk firmy ale klesl o 20 procent na 509 milionů dolarů.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist