Avast Software, výrobce PC a mobilního zabezpečení, oznámil akvizici startupu Remotium, působícího v oblasti firemních mobilních virtualizačních řešení. Technologie firmy Remotium umožňuje podnikům bezpečně, jednoduše a efektivně zpřístupnit nepostradatelné podnikové aplikace v prostředí BYOD (neboli bring-your-own-device, kdy si zaměstnanci nosí svá chytrá zařízení do firemního prostředí). Akvizicí startupu Remotium, se sídlem v Silicon Valley, Avast rozšíří svou nabídku mobilních bezpečnostních aplikací určených pro podnikový sektor.
je inovátorem v oblasti mobilních virtualizačních řešení, která umožňují bezpečný a efektivní přístup k podnikovým aplikacím, jenž je jednoduchý na správu z jakéhokoliv mobilního a stolního zařízení. Oceňovaný produkt VMP z dílny Remotium představuje řešení v oblasti firemní mobilní bezpečnosti, vyznačující se důrazem kladeným na vysokou ochranu, uživatelsky přívětivé prostředí, hospodárnost a škálovatelnost. Tím napomáhá odstraňovat tradiční bariéry způsobené zaměstnanci, kteří se snaží obejít IT firemní politiku a s tím spojené nekonečné administrativní problémy.
Řadou mezinárodních cen ověnčená technologie firmy Remotium řeší problémy zaměstnanců spojené s umožněním přístupu do podnikových aplikací v rámci mobilních zařízení tím, že vytváří příjemné uživatelské prostředí a zároveň zajišťuje bezpečnost dat a dodržování firemních předpisů.
Její vlajková loď, produkt Virtual Mobile Platform (VMP), umožňuje přístup k podnikovým aplikacím z jakéhokoliv mobilního a stolního zařízení. Tato technologie, jejíž žádost o patent je momentálně v řízení, umožňuje uživatelům pracovat odkudkoliv – z kanceláře, vzdáleně z domova, nebo během služebních cest. Uživatelé se za účelem přístupu k podnikovým nástrojům, aplikacím a datům mohou připojit k jejich VMP z kteréhokoliv zařízení, které zrovna používají – z chytrého telefonu, tabletu nebo stolního počítače.
Firma Remotium obdržela na konferenci RSA 2013 ocenění "Most Innovative Company" a zároveň získala cenu "Best of Show" v rámci konference Interop v Tokiu v červnu 2015.
"Mobilní řešení firmy Remotium reagují na aktuální potřeby moderních podniků," řekl Vince Steckler, generální ředitel společnosti Avast. "Tím, jak stále více a více společností podporuje politiku BYOD, stává se hlavní prioritou její efektivní a bezpečná implementace. Pomocí technologie od společnosti Remotium získávají firmy přehled a úroveň zabezpečení potřebnou k zajištění integrity svých dat a dodržení souladu s firemními postupy a předpisy. Zároveň se uživatelé mohou spolehnout na zvýšený důraz na ochranu soukromí podpořený konzistentním zážitkem z využívání aplikací napříč různými mobilními a stolními platformami. Těšíme se, že spolu s novými kolegy z Remotium budeme společně urychlovat další růst týmu Remotium a podporovat další rozšiřování tohoto unikátního řešení napříč podnikovými mobilními platformami."
Celý tým Remotium, se sídlem v kalifornském San Mateo, se připojil ke globální společnosti, která dnes čítá více než 600 zaměstnanců.
Virtual Mobile Platform z dílen startupu Remotium umožňuje přístup k podnikovým aplikacím odkudkoliv a z jakéhokoliv mobilního či stolního zařízení.
Ohlášená akvizice zapadá do strategie nákupů, které firma učinila v posledních letech. Ty se zaměřily právě na získání odborníků a softwaru pro mobilní telefony. V roce 2011 firma koupila ITAgents, vývojáře bezpečnostní ochrany pro telefony na platformě Android. V květnu 2013 získala německý start-up Secure.me, který vyvinul aplikaci pomáhající uživatelům sítě Facebook zlepšit bezpečnost v nastavení účtu. Ve stejný rok koupil Avast ještě texaský start-up Jumpshot, který vyvinul program na údržbu a čištění PC od škodlivého softwaru.
Loni Avast ovládl tým asi 40 developerů, když koupil české vývojářské studio pro mobilní software Inmite. To vyvinulo například bankovní mobilní aplikace pro Air Bank, Raiffeisenbank a Českou spořitelnu nebo aplikaci pro koupi SMS jízdenek. Poslední akvizici - Remotium - prodali zakladatelé firmy a americko-japonský fond Draper Nexus Ventures.
Za vznikem Avastu stojí dva čeští výzkumníci Eduard Kučera a Pavel Baudiš, kteří v osmdesátých letech pokořili jeden z prvních počítačových virů. Dnes jsou oba minoritními akcionáři a globální firma je spoluvlastněná fondem CVC Capital Partners.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist