Výrobce mobilních zařízení HTC dnes představil restrukturalizační plán s inovovaným provozním modelem. Společnost si od něj slibuje plošší a pružnější fungování, jehož důsledkem by měl být výrazný ziskový růst.

Společnost rovněž přeskupí své obchodní jednotky tak, aby byly více specializované na klíčové oblasti prémiových smartphonů, virtuální reality a lifestylových produktů.

Jednodušší firemní struktura by měla přinést snížení provozních nákladů o 35 procent a snížení počtu zaměstnanců o 15 %.

„Směr společnosti HTC udávají lidé s citem pro inovaci a unikátní směsí odborných znalostí v oblasti hardwaru, softwarové integrace, pokročilých technologií a prvotřídního designu. Po rozšíření našeho portfolia mimo oblast chytrých telefonů však potřebujeme flexibilní a dynamickou organizaci, abychom mohli využít všech zajímavých příležitostí v oblasti lifestylových produktů,“ řekla Cher Wang, předsedkyně dozorčí rady a výkonná ředitelka společnosti HTC. „Tato strategická restrukturalizace zajistí, že každá kategorie našich produktů bude mít přesné zaměření, zdroje a potřebné odborníky, aby uspěla na nových trzích.“

„Aktuální změny v interní struktuře HTC nám pomohou mnohem pružněji reagovat na potřeby menších trhů, jako jsou Česká republika a Slovensko. V průběhu podzimu oznámíme hned několik inovativních produktů s vlastnostmi, které jsou pro HTC typické – tedy v prvotřídním designu za použití kvalitních materiálů, svižné softwarové podpory a smysluplných technologických inovacích,“ říká Jan Černo, regionální manažer HTC pro Českou republiku a Slovensko. Nakolik se oznámené změny dotknou plánovaných aktivit v ČR Černo zatím neupřesnil.