Eduard Palíšek zastává pozici generálního ředitele skupiny Siemens v České republice od roku 2010 a odpovídá za řízení celé skupiny, pro kterou pracuje v obchodně-administrativních pozicích a sedmi výrobních závodech více jak 9 tisíc zaměstnanců. V letech 1996 – 2009 zastával pozici generálního ředitele závodu na výrobu průmyslových parních turbín, který koupil koncern Siemens od společnosti Alstom v roce 2003 - Siemens Industrial Turbomachinery Brno. Od roku 2003 současně působil ve funkci ředitele rozvoje obchodu parních průmyslových turbín s celosvětovou odpovědností (Görlitz, Německo). Od roku 1991 zastával řadu vysokých manažerských pozic v českých i mezinárodních společnostech – Alstom Power, ABB Energetické systémy, První Brněnská Strojírna Brno, kde se zaměřoval především na ekonomiku, strategické řízení a obchodní rozvoj.

 

 

Je absolventem Vysokého učení technického v Brně, obor ekonomika a management průmyslových firem. Titul MBA získal na Nottingham Trent University (program s Brno Business School) a titul Ph.D. na Vysokém učení technickém v Brně.

Je také členem Správní rady českého vysokého učení technického v Praze, je rovněž členem vědeckých rad českého vysokého učení technického v Praze, Vysokého učení technického v Brně, Západočeské univerzity v Plzni a Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. V dubnu 2014 byl zvolen členem Akademického sněmu Akademie věd ČR.

„Jsem velice rád, že jsem dostal důvěru členské základny a jsem připraven pomoci českým podnikům v oblasti prosazování Průmyslu 4.0 i v jiných oblastech, jako je například vzdělávání – speciálně ve vztahu k vysokým školám a Akademii věd, kde mám bohaté kontakty,“ řekl po hlasování více jak šesti desítek delegátů Valné hromady Eduard Palíšek.

Související