Společnost O2 využívá tranzitní služby od více poskytovatelů a provoz směruje vždy nejkratší možnou cestou. V minulosti O2 využívala hlavně propojení přes síť skupiny Telefónica, do které patřila. Novým hlavním dodavatelem se stala společnost TeliaSonera. Důvodem je růst počtu zákazníků, navyšování poskytovaných rychlostí i nové služby pro koncové zákazníky.
„Společnost TeliaSonera nám dokázala nabídnout 100 gigabitovou kapacitu s plnou redundancí na páteřních linkách, díky čemuž můžeme zajistit našim zákazníkům vysokou kvalitu i spolehlivost spojení. To poznají na kvalitě připojení všichni zákazníci brouzdající na zahraničních serverech nebo při sledování videostreamů,“ říká o navýšení kapacity Tomáš Křešťák, který je v O2 zodpovědný za produkty fixních služeb. „Právě z důvodu nárůstu naší zákaznické báze, navyšování rychlostí i novým službám pro koncové zákazníky se pro nás propojení přes 100 Gbit/s porty stávají běžnou praxí," dodává Tomáš Křešťák.
Díky tomuto navýšení kapacity se TeliaSonera stává nejvýznamnějším dodavatelem zahraniční konektivity pro O2. Součástí kontraktu je také samostatný port v Bratislavě, který zajišťuje přímé připojení internetu pro dceřinou společnost na Slovensku. Internetový provoz se tak i zde může dostat k zákazníkům nejkratší možnou cestou.
Přidejte si Hospodářské noviny mezi své oblíbené tituly na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist