Nasazení informačního řešení Instantní sklad od CCV Informační systémy zlepšilo v internetovém obchodě s hračkami Multitoys.cz Brno efektivitu prodeje. Zlepšilo klíčové parametry skladovacích procesů. Po naběhnutí a odladění systému dostávají skladníci pokyny automaticky přímo z e-shopu do mobilní čtečky, která přesně určuje jaké zboží a odkud je třeba vyskladnit. Management internetového obchodu má navíc možnost sledovat reálný stav veškerého zboží na skladě a jeho pohyby jako je příjem, výdej nebo přesun.

Desetinásobné zrychlení výdeje zboží nebo tříčtvrtinová úspora času pak vyplynuly z vyhodnocení prvních dvou měsíců provozu od nasazení řešení CCV Instantní sklad, které pozitivně hodnotí i majitel Multitoys.cz Josef Pakantl: „Díky přesné znalosti skladových zásob objednávám od dodavatelů jen zboží, které je nutné. Instantní sklad se mi již několikanásobně vyplatil jen na úspoře financí při objednávání zboží.“

 

Rychle vyřešené problémy

Úvahy o implementaci systému na řízení skladu vyplynuly ve společnosti Multitoys.cz z problémů, které se začaly kupit v souvislosti s narůstající poptávkou. Projevovaly se pomalou expedicí objednaného zboží ze skladu, zbytečně velkými skladovými zásobami některých výrobků nebo nepřehlednou a náročnou ruční agendou vedení skladu a expedice.

Nasazení samotného řešení bylo velmi rychlé, vše se zvládlo za jediný den, přestože bylo součástí označení veškerých pozic ve skladu a zprovoznění čteček čárových kódů. Díky propojení e-shopu a Instantního skladu došlo k okamžitému předávání informací k vyskladnění a k zefektivnění tohoto procesu. K plnohodnotnému řízení skladu bylo třeba provést pouze vstupní inventuru.

 

V cloudu a s mnoha vylepšeními

Instantní sklad, který je dostupný formou služby SaaS (Software as a Service) na cloudové platformě Microsoft Azure, oslovuje nové zákazníky i díky nedávným inovacím, jak potvrzuje Václav Kameníček, ředitel divize, která se stará o výzkum a inovace ve společnosti CCV Informační systémy: „Naším cílem je rozvíjet Instantní sklad tak, aby dokázal zefektivnit skladové hospodářství co nejrychleji od okamžiku nasazení, a to bez ohledu na tržní segment. Nové funkce, jako například řízení vychystávání podle priorit včetně optimalizace tras pro vyskladňování zboží nebo přehledná vizualizace stavu zásob proto posouvají snadnou nastavitelnost systému zase o kus dále.“

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist