Produkt Eset Smart Security, vlajková loď produktového portfolia Eset pro domácnosti, dostal několik nových ochranných technologií. Nejdůležitější z nich je ochrana onlinového bankovnictví a plateb, která chrání finanční transakce v internetových obchodech a platebních bránách. Technologie má podle Esetu dvě klíčové funkce: pro provádění finančních operací poskytuje takzvaný zabezpečený prohlížeč a šifruje komunikaci mezi klávesnicí a prohlížečem, aby specifický malware (keylogger) nemohl získat citlivá data typu hesel a podrobností o kreditních kartách.

Elektronické bankovnictví používá čím dál větší podíl uživatelů internetu (v Česku je to podle průzkumu, provedeného v září 2015 pro společnost Eset 79 % uživatelů Seznam.cz) a tomu odpovídá rostoucí zájem internetových zločinců.

"Pozorujeme stálý vzestup malwaru, který cílí na finanční informace nebo přímo na finanční transakce. Protože máme k dispozici technologie, které mohou tyto útoky zastavit, vytvořili jsme novou funkcionalitu, která umožní chránit peníze zákazníků na úplně nové úrovni," komentuje Palo Luka, ředitel pro technologie společnosti Eset.

Sada bezpečnostních technologií obsažených v produktu Eset Smart Security zahrnuje také osvědčené technologie jako Ochrana proti botnetu, Exploit Blocker, Vulnerability Shield, Anti-Phishing a další.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist