Z přihlášených 21 projektů vybrala odborná 15členná porota, vedená prof. Zdeňkem Molnárem, na základě čtyř hodnotících kritérií dohromady osm finalistů. Ti pak před porotou ve dvou kolech osobně prezentovali své projekty a porota následně určila tři vítěze.

 

Vítěznými projekty byly vyhlášeny a 1. místo tak společně obsadily:

 NÁZEV PROJEKTU

 Název společnosti zadavatele

 Název společnosti dodavatele

 Elektronické úřední desky soudů

 Krajský soud v Českých Budějovicích

 POS Digital s.r.o.

 E-Pay by Edenred

 Edenred CZ s.r.o.

 eMan s.r.o.

 Airjobs

 EMTC - Czech a.s.

 Servodata a.s.

Do finále se dostaly rovněž následující projekty (v abecedním pořadí), které se společně umístily na 4. až 8. příčce:

 NÁZEV PROJEKTU

 Název společnosti zadavatele

 Název společnosti dodavatele

 Automatizace procesu KoPÚ

 Státní pozemkový úřad

 HSI, spol. s r. o.

 Hybridní sbírka listin ISKN

 Český úřad zeměměřický a katastrální

 NESS Czech, s.r.o, CCA Group a.s.,  aplis.cz, a.s.

 Mercurius

 Česká obchodní inspekce

 Inisoft s.r.o.

 Mobilní CRM = rozvoj Tech-litu

 TECH-LIT s.r.o.

 mForce s.r.o.

 SAP C4C - SIKO, a.s.

 SIKO Koupelny, a.s.

 con4PAS, a.s.

 

 

IT projekt roku

Do soutěže jsou každoročně nominovány projekty informačních a komunikačních technologií (ICT) uvedené do praxe, které jsou pozoruhodné zejména uživatelským efektem, technologickým řešením nebo vynikajícím způsobem řízení projektu. Pravidla umožňují libovolné organizaci prezentovat realizovaný projekt z oblasti informatiky. CACIO se prostřednictvím této soutěže snaží úspěšné projekty vyhledávat a propagovat.

Český institut manažerů informační bezpečnosti (ČIMIB) udělil v rámci soutěže IT projekt roku 2015 specializované ocenění za přínos v oblasti kybernetické bezpečnosti. Cenu ČIMIB obdržel projekt Integrovaný systém řízení provozu a bezpečnosti firemního ICT v Dopravním podniku města Brna od dodavatele Service&Support.

Cenu CNZ za přínos v oblasti dlouhodobého uchování informací, kterou udělilo partnerské sdružení CNZ (Co po nás zbude), získal projekt Hybridní sbírka listin ISKN na Českém úřadu zeměměřickém a katastrálním. Na realizaci projektu se podílely společnosti NESS Czech, CCA Group a aplis.cz.

„Také v tomto ročníku byla do soutěže přihlášena řada zajímavých projektů, z nichž vybrat nejlepší nebylo jednoduché, neboť všechny projekty, které se dostaly do finálového kola, byly velmi kvalitní. Věříme, že naše soutěž přispěje k tomu, aby oblast informačních technologií a její nesporné přínosy byly stále uznávanější jak ve veřejné správě, tak v komerční sféře a samozřejmě i mezi širokou veřejností,“ prohlásil předseda CACIO Miroslav Hübner.

CACIO

Česká asociace manažerů informačních technologií, která sdružuje vrcholové vedoucí oblastí informačních technologií. Byla založena v červnu 1998 a její členové reprezentují nejvyšší vedoucí a manažery v oblasti IT pro jednotlivé organizace. Asociace má za cíl zejména vytvořit profesní platformu manažerů IT, zvyšovat přínosy IT, jak pro jednotlivé společnosti, tak pro českou ekonomiku jako celek, a všemožně podporovat efektivní využívání informačních a komunikačních technologií.

Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo ve čtvrtek 17. března 2016 v Autoklubu ČR (Opletalova 29, Praha 1). Na galavečer, jehož moderátorem byl Petr Král, přijali pozvání účastníci soutěže, členové CACIO i zástupci partnerských organizací a řada dalších hostů. Diplomy vítězům předal Jan Bartošek, místopředseda Poslanecké sněmovny a místopředseda KDU-ČSL.

Partnery soutěže IT projekt roku 2015 jsou CNZ a ČIMIB. Sponzorům, kterými jsou HPE, ICZ, Deloitte, Intel, Oracle, Servodata a Unicorn, organizátoři děkují za podporu. Záštitu nad soutěží převzal místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek a místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Bartošek.

„Každý rok se těším na pročtení přihlášek do soutěže IT projekt roku. Vždy v nich najdu něco, co mě obohatí a ukáže, jak se může realizovat úspěšný projekt. Toto se dá konstatovat i o třináctém ročníku soutěže. Opět se potvrdilo, že v oblasti informatiky je hodně úspěšných projektů, které mohou inspirovat a ze kterých si lze vzít příklad. Patří velký dík a uznání všem přihlašovatelům a smekám před hodnotitelskou komisí, pro kterou nebylo lehké mezi vynikajícími vybrat oceněné,“ doplnil Miroslav Hübner.