Vladimír Darebník (56) předtím působil jako provozní ředitel a člen představenstva společnosti Jan Becher - Karlovarská Becherovka, kde byl od roku 2007. Je také viceprezidentem Unie výrobců a dovozců lihovin.

"Zásadním důvodem je pro mě především to, že se vracím takřka do svého rodného kraje, kam mě to jednoduše táhne. V posledních několika letech jsem rekonstruoval dům po rodičích a nyní cítím, že nastal čas na definitivní změnu a návrat ke kořenům," uvedl Darebník, který podle svých slov vizovickou likérku dobře zná.

"Ve své pozici budu odpovídat za obdobnou agendu jako dosavadní generální ředitel a předseda představenstva Pavel Dvořáček. Ten se nyní bude soustředit právě na řízení celé skupiny RUDOLF JELINEK GROUP SE, která je mateřskou společností RUDOLF JELÍNEK a.s. a na některé konkrétní projekty, jako je například naše připravované návštěvnické centrum v Praze," uvedl dále Darebník.

Likérce loni podle předběžných výsledků stoupl zisk o 70 procent na 26 milionů korun před zdaněním. Výnosy i při ukončení distribuce výrobků Berentzen v polovině loňského roku dosáhly loni rekordních 470 milionů korun. Konečný hospodářský výsledek loňského roku by měl být znám do konce května.

Předloni likérka vytvořila zisk před zdaněním 15,4 milionu korun, po zdanění činil 12 milionů, o rok dříve měla zisk po zdanění 10,2 milionu korun. Firma předloni utržila za prodej zboží a vlastních výrobků a služeb 441 milionů korun, v roce 2013 to bylo 397 milionů korun. V roce 2012 se dostala do devatenáctimilionové ztráty kvůli metanolové aféře a prohibici.