Zuzana Železníková zahájila svou kariéru ve slovenské společnosti HEINEKEN v roce 1996. Začínala jako manažerka prodeje, prošla různými seniorskými pozicemi v obchodě, marketingu a distribuci. V roce 2007 byla z pozice komerční ředitelky jmenována generální ředitelkou společnosti Brasserie Almaza v Libanonu. Stala se tak jednou z pouhých tří generálních ředitelek zastávajících tento nejvyšší post v jednotlivých zemích. HEINEKEN přitom působí ve zhruba 170 zemích světa, pozice generálního ředitele je ve všech ostatních případech reprezentována muži. Koncem roku 2010 převzala vedení pobočky v Tunisku.

„Dovedu vést kulturně odlišné země jako Libanon a Tunisko, které jsem zároveň brala i jako obrovskou příležitost a nesmírné ocenění mé dosavadní práce. Byla to nejen profesní, ale především osobní výzva a jsem hrdá, že jsem ji úspěšně zvládla,“ konstatovala Zuzana Železníková. Během působení na uvedených postech úspěšně vyřešila řadu krizových situací a řídila reorganizaci společnosti. Iniciovala dále nový přístup k portfoliu a programy na úsporu nákladů. Dařilo se jí tak společnost přizpůsobovat měnícímu se podnikatelskému prostředí.

V České republice hodlá nová generální ředitelka navázat na velmi dobré výsledky svého předchůdce z posledních let, rozvíjet schopnosti celého týmu a výsledky dále zlepšovat. “Jsem poctěna možností vést HEINEKEN Česká republika. Pivní trh i kultura jsou zcela unikátní. Čeká mě práce v jiném prostředí oproti předcházejícím letům. Moc se na ni těším,“ uvedla Zuzana Železníková.

 

Odcházející generální ředitel Erik Jan Hamel, původem z Nizozemí, v českém HEINEKENu pracoval od roku 2007, nejprve jako finanční a posléze generální ředitel. Pod jeho vedením český HEINEKEN dosáhl výrazných zlepšení v rentabilitě tržeb. „Tuto zemi jsem si během svého působení zamiloval
a český pivní trh považuji za něco úžasného, nicméně v mém životě nastal čas po osmi letech
v Čechách přijmout novou výzvu,“
konstatoval Erik Hamel. Jeho dalším působištěm se tak stane Švýcarsko.