Martin Bednarz působil před svým příchodem do společnosti VHM v manažerských pozicích v řadě významných strojírenských firem, mimo jiné v evropské skupině GCE, v České zbrojovce v Uherském Brodě nebo ve společnosti Škoda Vagonka v Ostravě. Poslední dva roky řídil kopřivnickou automobilku Tatra. Ve Vítkovicích už kdysi pracoval, ještě před jejich privatizací v roce 2001 jako specialista Těžkého strojírenství, které je nyní součástí právě společnosti VHM. Je absolventem Ekonomické fakulty Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava.

„Všechny členy týmu jsem hledal mezi zkušenými odborníky. Téměř všichni členové vedení jsou externími posilami přicházejícími z firem mimo skupinu Vítkovice. Jiřího Brože a Vlastimila Molka naopak považuji za klíčové opory zevnitř skupiny. Jsou to lidé se špičkovou znalostí obchodu a know-how naší firmy,“ komentoval generální ředitel společnosti VHM Martin Bednarz. Do týmu přibude ještě nová personální ředitelka, výkonem její funkce je nyní pověřen Miroslav Pivovarčík, který i dříve působil v personalistice VHM.

Zdeněk Knápek (51) dosud působil jako finanční ředitel společnosti Honeywell Aerospace Olomouc, jeho zásadním úkolem bude zajistit stabilitu financování a ziskovost VHM. „Rád bych zavedl principy ekonomického fungování firmy, které se mi osvědčily v předchozích pozicích v mezinárodních společnostech,“ naznačil.

Petr Říha (46) v oboru řízení jakosti, který bude jeho kompetencí také ve VHM, pracuje od roku 1991. Jeho posledním angažmá byla společnost Novogear Technologies. Řešit kvalitu s externími zákazníky a zákaznický přístup, který současně vede k účinné prevenci nekvality, to považuje nový šéf jakosti za jednu z nejdůležitějších schopností moderní firmy. Tuto dovednost chce přenést do VHM.

Lenka Vítečková (50) nová ředitelka pro nákup pracovala v daném oboru ve společnostech ArcelorMittal Ostrava a ArcelorMittal Tubular Products Ostrava. Ve VHM se zaměří se na procesy, které vedou ke snižování nákladů a zajištění plynulého toku dodávek surovin a materiálů pro výrobu a montáž. „S využitím moderních nákupních nástrojů chci dosáhnout zeštíhlení procesu výroby pro růst konkurenceschopnosti firmy,“ uvádí.

Miloš Bronček (42) nový technický ředitel VHM získal zkušenosti mimo jiné ve společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech a zároveň má mnohaleté zkušenosti s vedením projektů v mezinárodním byznysu. „Ve VHM chci jít cestou optimalizace produktového portfolia a podchycení nových trendů v těžké mechanice,“ říká.

Další dva členové managementu, tedy Jiří Brož (47) a Vlastimil Molek (41), působí ve skupině Vítkovice delší dobu (sedmý a sedmnáctý rok). Obchodní ředitel Jiří Brož je klíčovou osobou pro obchodní vztahy u největších zákazníků v Německu, ale nejen tam. Výrobní ředitel Vlastimil Molek je lídrem inovačních procesů a zavádění multiprofesnosti ve VHM.

Úkolem nového manažerského týmu VHM je rychlejší prosazování nezbytných změn, které vedení Vítkovic od podzimu realizuje v rámci celkové restrukturalizace strojírenské skupiny. Významnou obměnou prošla rovněž většina odborných ředitelů v převážné části dceřiných společností strojírenské skupiny Vítkovice.