Správa železniční dopravní cesty vyhlásila v lednu 2017 veřejné zakázky na nový redakční systém a provozovatele portálové platformy Liferay. Požadavkům zahrnujícím na desítku specializovaných pozic včetně zkušených Java vývojářů nejlépe vyhověla společnost Onlio. (Vývojáři společnosti jsou mimo jiné držiteli certifikace Liferay 6.2 Certified Professional Developer).

Součástí zakázky je nejen redakční systém postavený na Liferay, návrh samostatných modulů redakčního systému, úprava vzhledu a zapracování obsahu pro stránky www.szdc.cz, ale také integrace Liferay portálu do současné infrastruktury, migrace současného prostředí na novou platformu, dlouhodobá údržba i komplexní podpora. Onlio dále zajistí také projektové řízení celé zakázky včetně přípravy dokumentace.

„Kvalitní webový portál a jeho správa pro nás představuje významnou podporu v naplňování naší zákonem dané role a musíme tak mít jistotu, že vyhoví všem našim stávajícím i budoucím požadavkům,“ říká Stanislav Švarc, ředitel odboru informatiky Správy železniční dopravní cesty. „Vítězná společnost navrhne novou podobu redakčního systému, kterou bude následně i provozovat, a zároveň vytvoří metodiku, podle které se bude řídit provoz celé portálové platformy. Tento metodický a odborný dohled od společnosti, která prošla nejúspěšněji náročnými kvalifikačními požadavky v zadávacím řízení, pro nás bude významnou pomocí v našich plánech při rozšiřování i provozu portálového řešení,“ dodává Švarc.

Předpokládaný termín realizace zakázky na nový portál je prosinec 2017.