Uchránit svá data na webu dnes nemáte šanci. Se svým soukromím jste se rozloučili při první návštěvě internetu,“ říká Miloslav Lujka, IT expert Chech Point Software Technologies, jedné z největších cybersecurity společností na světě. Podobně jako se lidé v dobách nástupu aut dlouhé roky učili rozhlédnout se u silnice, tak se teď podle Lujky budou dlouho učit chránit si vlastní soukromí v online prostoru. Hlavní je, abychom si dávali pozor na to, co na internet umístíme. „Na internet a sítě bych dával jen věci, které bych řekl i člověku na ulici, nic jiného. Nemůžete ničemu důvěřovat,“ tvrdí expert.

Hackeři se dnes už podle Lujky neschovávají v mikinách někde v temném sklepě, ale fungují jako normální firmy. Obětem, mezi kterými mohou být bohatí jednotlivci i firmy, nabízejí ukázky ukradených dat a velmi ochotně s nimi komunikují 24/7. Kromě nich jsme se v rámci podcastu s Miloslavem Lujkou bavili o umělé inteligenci, která nás podle něj začne ohrožovat ve chvíli, kdy se stane autonomní. Dále se v rozhovoru dozvíte nejdůležitější tipy pro kybernetickou ochranu soukromých počítačů i firemních systémů.

V rámci projektu Digitální budoucnost chtějí Hospodářské noviny ve spolupráci s Vodafone Business upozornit na potřebu digitalizace českých firem.

Digitální budoucnost - banner

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist