Uchránit svá data na webu dnes nemáte šanci. Se svým soukromím jste se rozloučili při první návštěvě internetu,“ říká Miloslav Lujka, IT expert Chech Point Software Technologies, jedné z největších cybersecurity společností na světě. Podobně jako se lidé v dobách nástupu aut dlouhé roky učili rozhlédnout se u silnice, tak se teď podle Lujky budou dlouho učit chránit si vlastní soukromí v online prostoru. Hlavní je, abychom si dávali pozor na to, co na internet umístíme. „Na internet a sítě bych dával jen věci, které bych řekl i člověku na ulici, nic jiného. Nemůžete ničemu důvěřovat,“ tvrdí expert.
Hackeři se dnes už podle Lujky neschovávají v mikinách někde v temném sklepě, ale fungují jako normální firmy. Obětem, mezi kterými mohou být bohatí jednotlivci i firmy, nabízejí ukázky ukradených dat a velmi ochotně s nimi komunikují 24/7. Kromě nich jsme se v rámci podcastu s Miloslavem Lujkou bavili o umělé inteligenci, která nás podle něj začne ohrožovat ve chvíli, kdy se stane autonomní. Dále se v rozhovoru dozvíte nejdůležitější tipy pro kybernetickou ochranu soukromých počítačů i firemních systémů.
V rámci projektu Digitální budoucnost chtějí Hospodářské noviny ve spolupráci s Vodafone Business upozornit na potřebu digitalizace českých firem.
Přidejte si Hospodářské noviny mezi své oblíbené tituly na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist