Široké upravené sjezdovky, freeridové arény, funparky i stovky kilometrů běžeckých tras v nádherné krajině. Rakouské lyžařské areály jsou rozesety po všech spolkových zemích a nabízí nepřeberné množství aktivit, ať už plánujete rodinný týdenní pobyt v horách nebo jen víkendovou lyžovačku.

Ostřílení lyžaři můžou vyzkoušet některou ze známých černých sjezdovek nebo stezky pro jízdu ve volném terénu. Rodiny s dětmi uvítají desítky lyžařských škol i slevové akce a gastronadšenci zase tradiční jídla na neobyčejných místech.

Při horském pobytu už však dávno nejde jen o lyžování a běžkování, ale taky o zajímavé zimní aktivity, jako je jízda na fatbiku nebo jízda na koni ve sněhu. Za sportovní výkony se pak lze odměnit v některém z wellness areálů, třeba přímo na jezeře Wolfgangsee nebo v tyrolských termálních lázních.

Letošní lyžařskou sezonu zatím nekazí ani žádná koronavirová opatření, vstup do země je bez omezení a až do odvolání nejsou povinné ani respirátory na veřejnosti.

Zima v Rakousku 2022 banner 2048x701

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist