Přiznal se, ale bez známek lítosti, komentuje zahraniční tisk vystoupení bývalého cyklisty Lance Armstronga v televizním pořadu Oprah Winfreyové. V něm potvrdil, že si k sedmi triumfům na Tour de France pomohl dopingem.

"Armstrong se sice přiznal, ale ničeho nelitoval. Chladnokrevně, vypočítavě, cynicky," napsal italský list La Repubblica.

Washington Post konstatoval, že Armstrong to přiznal bez slz a větších emocí. New York Times míní, že vždy sebevědomý Texasan přece jen ztratil svůj ledový klid, když se několikrát zadrhl, vypadal nervózně a polykal naprázdno.

Podle britského listu Guardian se jen párkrát objevila v Armstrongově krunýři drobná trhlina. "Jinak měl všechno pod kontrolou. Oprah hrála někdejší roli Jana Ullricha - byla tam, kde ji chtěl mít a dělala, co od ní očekával," napsal deník v připomínce bývalého Armstrongova velkého rivala, kterého na Tour pravidelně porážel.

V podobném duchu komentoval rozhovor Daily Mail. "Zostuzený Armstrong pořád hraje svou hru a předvedl Oprah svou černou magii," uvedl britský list, který označil cyklistovo přiznání za arogantní.

 

Podle italské Gazzetty dello Sport šlo o nejdůležitější interview v dějinách cyklistiky a celého sportu. "Rozhovor s Oprah Winfreyovou byl poslední a nejstrmější etapou pro přemožitele Pyrenejí," napsal Corriere dello Sport.

"Exkluzivní rozhovor Lance Armstronga, to bylo přiznání jako z knihy," napsal španělský deník AS. "Armstrong paralyzoval půlku planety," komentovala rozruch kolem jeho přiznání Marca.