O finále se Slavia střetne s Jabloncem, první duel se hraje už ve středu na severu Čech.

Trojboj Slavie a Sparty dopadl přesně podle spekulací, které veřejností už nějaký ten den kolovaly. Tedy že Letenští v honbě za titulem vyhrají ligové derby a červenobílí půjdou dál v domácím poháru, který je pro ně vzhledem k tristním výsledkům v lize jedinou možností, jak se dostat do evropských pohárů v příštím ročníku.

Rozhodlo se na hřišti, nebo bylo vše dohodnuto? Všichni aktéři se už před zápasem ostře proti podobnému handlu ohrazovali a stejně mluvili i po včerejším utkání. "Šli jsme do toho na sto procent, chtěli jsme vyhrát,“ říkali jednotně sparťanští hráči i jejich trenér Jozef Chovanec. "Na Spartě i na nás bylo vidět, že chceme oba vyhrát, spekulace se jednoznačně vyvrátily,“ povídali slávisté a jejich trenér František Cipro.

Sparta v druhé půli zabrala

Slavia o svém postupu v odvetě rozhodla prakticky po osmi minutách hry. Stoper Kopic poslal pas na šedesát metrů na Vlčka, který si míč zpracoval a v pádu si obhazoval sparťanského obránce Řepku, jenž na hranici pokutového území zahrál rukou. Rozhodčí Adam po poradě se svým asistentem nařídil penaltu, tu s přehledem proměnil Jaroslav Černý. Podle televizních záběrů však Řepka hrál rukou mimo pokutové území. "Rozhodčí nás jednoznačně poškodil. To je výsměch,“ zlobil se domácí brankář Jaromír Blažek. Tiskový mluvčí Sparty Ondřej Kasík vzápětí oznámil, že Letenští podávají proti výkonu rozhodčího protest.

Včerejší utkání se v první půli diametrálně lišilo od toho ligového v pondělí. Slavia nastoupila v nejsilnější možné sestavě, trenér Cipro nasadil v lize odpočívající Vlčka a Milana Černého. I sparťanský kouč poslal na trávník silnou jedenáctku, z obvyklé základní sestavy nehráli jen Kadlec a Žofčák. Prvnímu dějství veleli slávisté, hráli daleko sebevědoměji než v pondělí, účinně napadali. Naopak domácí sparťané byli mdlí, bez jiskry. Však se také z ochozů ozývalo "bojujte za Spartu“. První poločas de facto rozhodl o postupujícím.

Ve druhé půli Sparta přidala, tlačila se dopředu, domácí si vypracovali i řadu slibných šancí, branku ale nevstřelili. Slavia, už soustředěná především na defenzivu a vyrážející do brejků, se ubránila. "Hráli jsme s totožným nasazením jako v pondělním zápase, jen jsme nedokázali vstřelit branku,“ hodnotil sparťanský trenér Chovanec.

"Věděli jsme, jak důležitý zápas nás čeká. Před zápasem jsme se o tom bavili. V lize chceme poskočit výš, ale priorita je jednoznačně pohár, teď nás čeká další silný soupeř Jablonec,“ řekl útočník Slavie Zdeněk Šenkeřík.

Odvetné utkání čtvrtfinále fotbalového Ondrášovka Cupu:
Sparta Praha - Slavia Praha 0:1 (0:1)
Branka: 8. J. Černý z pen. Rozhodčí: Adam - Lhoták, Pelikán. ŽK: Sionko, Kušnír, Řepka - J. Černý, Kopic. Diváci: 10.577. První zápas: 0:1, postupuje Slavia.

Sestavy:

Sparta: Blažek - Kušnír, Brabec, Řepka, Kladrubský (74. Krejčí) - Sionko (54. Lačný), Kucka, Hoheneder (54. Zofčák), Vacek, Zeman - Wilfried. Trenér: Chovanec.

Slavia: Vaniak - Krajčík, Trapp, Kopic, Hubáček - Janda, Ragued, J. Černý, Grajciar (45. Šenkeřík) - Vlček (89. Ivanovski), M. Černý (82. Koreš). Trenér: Cipro.