Fotbalisté Viktorie Žižkov při premiéře nového trenéra Romana Nádvorníka prohráli v 15. kole první ligy doma se Slováckem 0:1. Připsali si tak pátou porážku za sebou a nadále zůstávají na předposlední příčce. Jediný gól zápasu zaznamenal už v 6. minutě David Pavelka.

Premiéru trenéra Nádvorníka, který v týdnu nahradil odvolaného Martina Pulpita, hosté pokazili už v úvodu zápasu, kdy protivníka naprosto překvapili. Ve druhé minutě se dostal do zakončení osamocený Došek, avšak brankář Vaclík zasáhl skvěle. O chvíli později už ale inkasoval. Po narážečce Ondřejky na hranici vápna se Pavelka uvolnil přes dva protihráče a přízemní prudkou střelou překonal Vaclíka.

Následně sice domácí tlačili a kombinační hrou nepůjčili soupeři balón, ovšem největší šanci Kalivody u bližší tyče brilantně zlikvidoval gólman Filipko. Hosté zahrozili v závěru prvního poločasu, křížnou ranou Doška však Vaclík jednoruč vyrazil a Šťastný odvrátil balón ve skluzu za postranní čáru.

Viktorka se usadila na polovině Slovácka i zkraje druhého poločasu, jenže na pozornou obranu soupeře nenacházela recept ani po zemi, ani vzduchem. Navíc se Slovácko po pár minutách osmělilo a využívalo brejků, z hranice vápna poslal Volešák míč nad Vaclíkovu branku. Domácí byli v ofenzívě většinou naprosto bezbranní, v jediné střelecké možnosti pálil Čermák asi o dva metry vedle levé tyče.

S ubývajícím časem Viktorka neustále kombinovala po zemi, jenže chyběla finální přihrávka a hráčům vždy k zakončení kousek scházel. Nebezpečí pro hostující obranu znamenaly pouze standardní situace. V 73. minutě po dlouhém centru Šťastného proletěl balón až k osamocenému Kadeřábkovi, jenže ten nepochopitelně z metru napálil jen nohu brankáře Filipka.

V závěru mohl definitivně rozhodnout hostující Volešák, o pár decimetrů ale netrefil vzdálenější tyč. Poslední vážnější možnost zápasu měl domácí Böhm, jenže ten byl před prázdnou brankou na poslední chvíli zablokován.

Viktoria Žižkov - 1. FC Slovácko 0:1 (0:1)

Branka: 6. Pavelka. Rozhodčí: Jílek - Lhoták, Zlámal. ŽK: Procházka, Kadeřábek - Daníček. Diváci: 2315.

Sestavy:

Žižkov: Vaclík - Šťastný, Bodeček, Procházka, Čermák - Kadeřábek, Súkenník (76. Lafrance), Folprecht (59. Sivrič), Kalivoda, Bořil (46. Bartl) - Böhm. Trenér: Nádvorník.

Slovácko: Filipko - Mezlík, Košút, Trousil, Kubáň - Ondřejka (81. Perůtka), Daníček, Pavelka (90. Reinberk), Volešák, Valenta (89. Poliaček) - Došek. Trenér: Soukup.