Plzeň nejspíš přijde o jednu ze svých největších opor - vedení týmu dostalo od německého Wolfsburgu lukrativní nabídku za přestup záložníka Petra Jiráčka. Majitel Viktorie Tomáš Paclík řekl, že vedení klubu nabídku zvažuje, ale zatím nerozhodlo, jak s ní naloží. Podle Paclíka bude velmi důležitý i názor Jiráčka, o kterého velmi stojí kouč Wolfsburgu Felix Magath.

"Nabídka Wolfsburgu je výjimečná. Záleží i na hráči, jak se rozhodne. My bychom jej radši měli v týmu i na jaře, protože peníze nejsou všechno," konstatoval Paclík.

Jiráček nehodlá dělat unáhlená rozhodnutí. "Jsem rád, že je konec sezony a můžu si odpočinout. To jediné je teď na pořadu dne. Vše další ukážou až příští týdny," uvedl Jiráček.

Jakou částku za záložníka, který nedohrál úterní utkání v Lize mistrů s AC Milán kvůli těžkému výronu v kotníku, nabídl německý klub? Spekuluje se o cifře kolem 120 milionů korun. Získat Jiráčka ale chce víc týmů - je mezi nimi údajně také slavný Juventus Turín.

 

"V následujících dvou týdnech nepředpokládáme žádné novinky. Chceme dát Petrovi absolutní klid na regeneraci a vyléčení jeho zranění. O jakýchkoliv novinkách bychom média i fanoušky včas informovali," řekl generální ředitel plzeňského klubu Adolf Šádek.

Do bundesligového Wolfsburgu má údajně namířeno také Jiráčkův spoluhráč z Plzně i reprezentace Václav Pilař. Ten je v Plzni na ročním hostování z Hradce Králové.