Fotbalisté Plzně porazili v závěrečném 6. kole Ligy mistrů CSKA Moskva 2:1 a díky lepší vzájemné bilanci obsadili před ruským soupeřem třetí místo ve skupině, zaručující jarní účast v Evropské lize. Stali se tak prvním českým klubem, který přezimuje v pohárech třetí rok po sobě.

Viktoria prohrávala po gólu Musy, ovšem po vyloučení hostujícího Dzagojeva skóre v poslední čtvrthodině otočila. Nejprve srovnal Kolář a vítězný gól dal v poslední minutě Wágner. Plzeň se tak postupem v posledním zápase stylově rozloučila s koučem Pavlem Vrbou, který odchází k reprezentaci.

Západočechům stačilo k postupu vyhrát 1:0 či 2:1, a tak se nemuseli hned od úvodu pustit do bezhlavého útočení. I tak byli domácí v první půlhodině aktivnější. Jako první zahrozil v desáté minutě Kolář, jehož střela z dálky o kousek minula pravou tyč.

Plzeňští se dál snažili tlačit, opravdu velkou šanci ale měli až v 27. minutě. Petržela zachytil míč po špatné rozehrávce hostující obrany, přihrál Teclovi, který si udělal prostor, ale Akinfejev jeho přízemní střelu k tyči stačil vytáhnout na roh.

CSKA spoléhal převážně na brejky a po jednom z nich mohl v 31. minutě otevřít skóre. Musa přelstil ofsajdovou past a postupoval sám na Kozáčika, slovenský gólman ale Viktorii podržel. Vzápětí se hnal Musa ze strany na plzeňskou branku znovu a tentokrát ho zablokoval Procházka.

Plzeňští po nadějné půlhodině na chvíli vypadli z tempa a další šanci už si do konce první půle nevytvořili. Až na startu druhého dějství, s výjimkou několika standardních situací, z něj ale nic nevytěžili.

Loučící se trenér Vrba poslal na trávník Kovaříka místo Ďuriše, jako důležitější se ale ukázalo nasazení hostující Hondy o chvíli předtím. Japonský reprezentant v 65. minutě zacentroval ze strany a Musa hlavičkou zblízka překonal Kozáčika.

Plzeň v tu chvíli potřebovala vstřelit k postupu do Evropské ligy dva góly. Hned za dvě minuty jí ale svitla naděje, když hostující Dzagojev dostal za úmyslný faul na Procházku červenou kartu.

Vrba posílil útok o Bakoše a Plzeň uzamkla soupeře před vápno. Rajtoralovu ránu ještě přizvedla hostující obrana nad a Limberského střelu tečoval jeden z domácích hráčů do sítě z ofsajdu. V 76. minutě už ale Viktoria srovnala, Horváthův centr umístil hlavou do sítě Kolář.

Postupový druhý gól mohl v 82. minutě vstřelit Procházka, jenže trefil Ignaševiče. Vrba nasadil do hry Wágnera a nakonec si mohl k tomuto kroku gratulovat. První šanci ještě poslal hlavou vedle, ale v 90. minutě si zpracoval Rajtoralův centr a napálil míč k tyči. Vrba tak mohl po závěrečném hvizdu zažít vítěznou rozlučku s Plzní.

FC Viktoria Plzeň - CSKA Moskva 2:1 (0:0)

Branky: 76. Kolář, 90. Wágner - 65. Musa. Rozhodčí: Skomina - Arhar, Ul (všichni Slovin.). ŽK: Procházka, Bakoš - Ščennikov. ČK: 67. Dzagojev, 90.+3 Wernbloom (oba CSKA). Diváci: 11.205.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Čišovský, Procházka, Limberský - Hořava, Horváth - Petržela (70. Bakoš), Kolář, Ďuriš (58. Kovařík) - Tecl (82. Wágner). Trenér: Vrba.

CSKA: Akinfejev - Karavajev, A. Berezuckij, Ignaševič, Ščennikov - Milanov (73. Zuber), Wernbloom - Tošič (53. Honda), Dzagojev, Elm - Musa (90.+1 Vitinho). Trenér: Sluckij.

Výsledky Ligy mistrů:

Skupina A:

Manchester United - Šachtar Doněck 1:0 (0:0)
Branka: 67. Jones. Rozhodčí: Mažič (Srb.). Diváci: 75.000.

San Sebastian - Leverkusen 0:1 (0:0)
Branka: 49. Toprak. Rozhodčí: Hagen (Nor.). Diváci: 29.000.

FC Kodaň - Real Madrid 0:2 (0:1)
Branky: 25. Modrič, 49. Ronaldo. Rozhodčí: Brych (Něm.). Diváci: 36.000.

Utkání Galatasaray - Juventus bylo ve 32. minutě za stavu 0:0 ukončeno kvůli sněhu na hrací ploše. Rozhodčí: Proenca (Portug.). Diváci: 52.000.

1. Real Madrid 6 5 1 0 20:5 16
2. Juventus 5 1 3 1 9:8 6
3. Galatasaray 5 1 1 3 7:14 4
4. FC Kodaň 6 1 1 4 4:13 4

Skupina C:

Benfica Lisabon - Paris St. Germain 2:1 (1:1)
Branky: 45. Lima z pen., 59. Gaitán, - 37. Cavani. Rozhodčí: Clattenburg (Angl.). Diváci: 10.000.

Olympiakos Pireus - Anderlecht Brusel 3:1 (1:1)
Branky: 34. a 58. Saviola, 90.+5 Domínguez z pen. - 39. Kljestan. Rozhodčí: Stark (Něm.). ČK: 49. Kouyaté, 88. N'Sakala, 90.+3 Proto (všichni Anderlecht). Diváci: 31.000.

1. Paris St. Germain 6 4 1 1 16:5 13
2. Olympiakos Pireus 6 3 1 2 10:8 10
3. Benfica Lisabon 6 3 1 2 8:8 10
4. Anderlecht 6 0 1 5 4:17 1

Skupina D:

Bayern Mnichov - Manchester City 2:3 (2:1)
Branky: 6. Müller, 12. Götze - 28. Silva, 59. Kolarov z pen., 62. Milner. Rozhodčí: Fernández Borbalán (Šp.). Diváci: 68.000.

1. Bayern Mnichov 6 5 0 1 17:5 15
2. Manchester City 6 5 0 1 18:10 15
3. Viktoria Plzeň 6 1 0 5 6:17 3
4. CSKA Moskva 6 1 0 5 8:17 3