Karel Brückner a Pavel Vrba, to je dvojice na kterou fotbaloví fanoušci netrpělivě čekají. První teď bude radit druhému, jak českou reprezentaci pozdvihnout zpátky na někdejší úroveň. Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR totiž schválil realizační tým národního týmu pod vedením hlavního trenéra Pavla Vrby.

Zůstává v něm sedm členů bývalého realizačního týmu včetně populárního maséra Eduarda Poustky. Bývalého reprezentačního kouče Karla Brücknera svaz potvrdil v roli konzultanta. Výkonný výbor zároveň jmenoval trenérem reprezentace do 19 let Pavla Hoftycha.

Realizační tým

Hlavní trenér: Pavel Vrba
Manažer: Dušan Fitzel
Asistenti trenéra: Karel Krejčí, Zdeněk Svoboda
Trenér brankářů: Jan Stejskal
Poradce: Karel Brückner
Technický vedoucí: Jaroslav Dudl
Videotechnik: Luděk Bernát
Lékaři: Petr Krejčí st., Petr Krejčí ml., Petr Zeman
Maséři: Eduard Poustka, Jiří Vít
Fyzioterapeuti: Pavel Kolář, Martin Janoušek, Bronislav Schreier
Kustod: Jiří Strnad
Kuchař: Rudolf Juriga

Vrba převzal národní mužstvo 1. ledna. Od té doby se věnoval společně s manažerem reprezentace Dušanem Fitzelem tvorbě realizačního týmu. Asistenty v něm budou Vrbův asistent z Plzně Karel Krejčí a Zdeněk Svoboda ze Sparty, trenérem brankářů zůstává pověstný kliďas Jan Stejskal. Funkce kondičního trenéra byla zrušena.

"Tato funkce nebyla v návrhu, který nám ke schválení předložili pánové Vrba s Fitzelem. Povinnosti kondičního trenéra zřejmě převezme jeden z asistentů," řekl generální sekretář FAČR Rudolf Řepka. V týmu naopak přibyl kuchař Rudolf Juriga, který bude využíván jen při výjezdech do problematičtějších krajin.

Spolu se Stejskalem v realizačním týmu zůstal technický vedoucí Jaroslav Dudl, lékař Petr Krejčí starší, který nyní bude spolupracovat se svým synem a jmenovcem, videotechnik Luděk Bernát, fyzioterapeut Pavel Kolář a maséři Poustka a Jiří Vít.

U národního týmu do 21 let rovněž došlo ke změně v realizačním týmu, když Fitzela v roli patrona nahradil vicemistr Evropy z roku 1996 Radek Bejbl.

Výkonný výbor se na svém dnešním zasedání rovněž rozloučil s dlouholetým funkcionářem Janem Obstem, který během 21 let na FAČR prošel různými odděleními, mimo jiné vykonával funkci generálního sekretáře i předsedy asociace. Výkonný výbor ho nominoval na cenu Václava Jíry.

Také byla udělena zvláštní Cena fair play pro mládežníky z FK Rakovník, kteří nalezli obálku s peněžitou hotovostí v řádech desetitisíců a vrátili ji majiteli, který byl napsán na obálce. Shodou okolností šlo o funkcionáře, který má v Rakovníku na starosti ženský fotbal. "Kromě Ceny fair play budou odměněni věcnými dary," řekl mluvčí FAČR Jaroslav Kolář.

Výbor rovněž schválil, že profesionální smlouvy mohou kluby uzavírat s hráči na minimální dobu čtyř měsíců. Dosud byla nejkratší možná smlouva roční. "Je to reakce na to, co se děje na mezinárodní scéně. Je to prospěšné nejen pro kluby, ale i samotné hráče," řekl Řepka.