Namočili se fotbalisté Plzně, Teplic a Dukly do podezřelých sázek? Při jejich přípravných zápasech na Kypru se údajně takové sázky objevily. Francesco Baranca, jeden zešéfů organizace Federbet, která po celém světě monitoruje sportovní sázení, to řekl Radiožurnálu. Podle něho je velmi pravděpodobné, že si vsadili fotbalisté a následně ovlivnili výsledek.

Fotbalová asociace ČR záležitost bagatelizuje a ústy svého bezpečnostního manažera Martina Syneckého odmítá. "Informaci jsme vyhodnotili a i na základě výpovědi přímých účastníků jsme ji neshledali důvěryhodnou. Považujeme ji za nerelevantní a celý případ odkládáme," cituje server iSport.cz Syneckého, který se případem zabýval po návratu z utkání Evropské ligy mezi Šachtarem Doněck a Plzní.

Ještě na Ukrajině naznačoval, že jde o nepotvrzené podezření. "Zatím je to jen ve fázi, jedna paní povídala, nemáme žádné oficiální informace. Sportradar vše ověřuje a to může trvat až dva týdny," jmenoval z Doněcku agenturu, která pro asociaci sázky monitoruje. Ze dvou týdnů se tak stal půlden, a vše je v nejlepším pořádku.

Baranca přitom poukázal na únorová utkání Dukly s Plovdivem a Teplic a Plzně s Levski Sofia. Velmi podezřelý je podle něj i loňský první zápas 3. předkola Ligy mistrů mezi Plzní a estonským Nomme Kalju. "Nikoho neobviňujeme, prostě jen říkáme, že při těchto případech došlo v sázkách k anomáliím. A čísla nikdy nelžou," řekl Baranca.

Automaticky to ale neznamená, že si hráči vsadili na předem domluvený výsledek. Plzeňští i tepličtí své zápasy na Kypru vyhráli, a tak se teoreticky mohli podvodného jednání dopustit jen jejich bulharští soupeři. Dukla ale prohrála. "Podle mě je skoro nemožné, aby o tom hráči nevěděli," tvrdí Baranca o Dukle.

Podezření jednoznačně odmítl generální ředitel Dukly Michal Šrámek: "Snažíme se dělat fotbal naprosto nejčistším způsobem. Takoví lidé tady nepracují," citoval Šrámka, který dříve pracoval ve Slavii, Radiožurnál.

Naopak Plzeň se prozatím odmítla k případu vyjádřit, se zdůvodněním, že k tomu nemá dostatek informací. Podobný postoj zaujaly i Teplice. "Na nesmysly bez důkazů nemá smysl reagovat," prohlásil rezolutně ředitel severočeského klubu František Hrdlička.

Související