Vítěznou domácí premiéru si na lavičce Mladé Boleslavi připsal trenér Karel Jarolím. Jeho svěřenci porazili v dohrávce 18. kola hosty ze Slovácka 2:0 po gólech Kysely a Chramosty. Ligovou tabulku vede i nadále Sparta, která si dokázala poradit v malém derby na hřišti Bohemians 1905, o pět bodů před Plzní. Slavia porazila třetí Duklu a odrazila se k jarním záchranářským bojům.

Nedařulo se naopak Olomouci, která po úvodní jarní výhře nad Slavií podlehla vysoko 0:4 Teplicím. Podle trenéra Zdeňka Psotky ale za propadákem podcenění ani uspokojení z předchozího vysokého vítězství nebylo. "Naopak si myslím, že hráči byli nervózní. Někteří chtěli potvrdit výkon proti Slavii a kupili tak spoustu chyb," řekl kouč po zápase.

Vítězná domácí premiéra kouče Jarolíma

Fotbalisté Mladé Boleslavi zvítězili nad Slováckem 2:0 a domácí premiéra jejich trenéra Karla Jarolíma tak skončila úspěšně. Středočeši se v tabulce posunuli na čtvrté místo a navázali na loňskou stoprocentní bilanci se Slováckem, které v minulém kalendářním roce porazili ve všech šesti vzájemných zápasech.

Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko 2:0 (1:0)

Branky: 27. Kysela, 79. Chramosta. Rozhodčí: Orel - Pelikán, J. Paták. ŽK: Petr, Šumulikoski, Valenta, Rada (všichni Slovácko). Diváci: 2276.

Mladá Boleslav: Jakub Diviš - Kysela, Dosoudil, Kúdela, Janíček (18. Bořil) - Ščuk, D. Jarolím - Chramosta, Magera (72. Štajner), Štohanzl - Nešpor (69. Zahustel). Trenér: K. Jarolím.

Slovácko: Heča - Kuncl, Rada, Košút, Šimko - Jaroslav Diviš, Šumulikoski (65. Havlík), Petr, Valenta, Kerbr - Došek. Trenér: Habanec.

Olomouc schytala debakl od Teplic

Jako noc a den zatím vypadá úvod ligového jara v podání fotbalistů Olomouce. Hanáci sice na úvod doma rozstříleli 5:1 Slavii, hned v následujícím kole ale sami utrpěli čtyřbrankový debakl a v Teplicích prohráli 0:4. Kouč Zdeněk Psotka doufá, že zlepšení přijde hned v následujícím utkání s Mladou Boleslaví.

FK Teplice - Sigma Olomouc 4:0 (2:0)

Branky: 37. Vachoušek, 41. Jindráček, 53. Nivaldo, 73. Litsingi. Rozhodčí: Proske - Moláček, Kříž. ŽK: Jindráček, Jablonský - Pospíšil, Fall, Varadi. Diváci: 5780.

Teplice: Grigar - Matula, Jablonský, Hošek (10. Vondrášek), Krob - Litsingi, Vachoušek, Ljevakovič (79. Chukwuma), Ramos, Nivaldo - Jindráček (82. Vůch). Trenér: Ščasný.

Olomouc: Zlámal - Varadi, Svozil, Šindelář, Škerle - Zahradníček, Fall (46. Javůrek), Pospíšil, Navrátil, Plšek (69. Nepožitek) - Depetris (84. Rolinc). Trenér: Psotka.

Plzeň ztrácí po výhře pět bodů

Plzeň, druhý tým tabulky, porazila Znojmo 3:2 a na vedoucí Spartu ztrácí před následujícím soubojem na Letné pět bodů. Viktoria vedla po trefě Daniela Koláře a dvou gólech střídajícího Tomáše Wágnera už 3:0, hosté však dokázali díky brankám Václava Vašíčka a Miloše Rejliče snížit. O šesté vítězství v lize po sobě už ale nováček domácí Plzni nepřipravil a v tabulce je jedenáctý s náskokem tří bodů na sestupové příčky.

Viktoria Plzeň - 1. SC Znojmo 3:2 (1:0)

Branky: 52. a 56. Wágner, 19. Kolář - 74. Vašíček, 90. Reljič. Rozhodčí: Jílek - Hock, Pilný. ŽK: Petržela - Crnkič, Cihlář. Diváci: 10.180.

Plzeň: Bolek - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Horváth, Hořava (75. Hrošovský) - Petržela (46. Wágner), Kolář, Ďuriš (89. Kovařík) - Tecl. Trenér: Uhrin.

Znojmo: Hrubý - Helísek, Odehnal, Hnaníček, Mudra - Lacko, Buchta - Crnkič, Haurdič (89. Reljič), Cihlář (71. Diarrassouba) - Vašíček. Trenér: Kalvoda.

Brno vyhrálo s Příbramí

Fotbalisté Brna porazili v záchranářském souboji Příbram 1:0 brankou Miroslava Markovič z páté minuty. Zbrojovka zvítězila poprvé po čtyřech zápasech a díky lepšímu skóre se dostala před dnešního soupeře na dvanácté místo tabulky. Příbram venku nedala gól už 507 minut a s Brnem prohrála teprve podruhé z posledních sedmi vzájemných zápasů.

Zbrojovka Brno - 1. FK Příbram 1:0 (1:0)

Branka: 5. Markovič. Rozhodčí: Hrubeš - Vlasjuk, Ratajová. ŽK: Schuster - Pilík, Hájovský. Diváci: 3962.

Brno: Hladký - Buchta, Schuster, Pernica - Šisler (79. Malík), Fischer, Zavadil (86. Kroupa), Lutonský - Skalák, Šumbera (46. Košťál) - Markovič. Trenér: Kotal.

Příbram: Hruška - Jugas (80. Kraut), Hájovský, Zápotočný, Mišůn - Pilík, Krbeček (77. Tarczal), Volešák, Zeman - Slepička (56. Stratil), Řezníček. Trenér: Čuhel.

Jablonec vyhrál brankou sedm minut před koncem

Fotbalisté Jablonce zvítězili nad Ostravou 1:0. Rozhodující gól dal v 83. minutě Vít Beneš, který Baumitu zajistil tři body vítěznou trefou už na podzim proti Slavii. Jablonec vyhrál po dvou porážkách a ztrácí šest bodů na třetí Teplice. Naopak Ostrava na jaře podruhé prohrála o gól, utrpěla třetí porážku po sobě a zůstala předposlední. Jejímu trenérovi Františku Komňackému nevyšel souboj se severočeským klubem, který v minulosti dlouho vedl.

Baumit Jablonec - Baník Ostrava 1:0 (0:0)

Branka: 83. Beneš. Rozhodčí: M. Paták - Wilczek, Kotík. ŽK: Rossi, Novák - Greguš, Frydrych, De Azevedo. Diváci: 3128.

Jablonec: Valeš - Rossi, Kysela, Beneš, Vrzal - Kopic (90. Štochl), Loučka, Novák, Třešnák (74. Čížek) - Fantiš (46. Okleštěk), Doležal. Trenér: Skuhravý.

Ostrava: Pavlenka - Zawada, Frydrych, Baránek, Sukup (86. Svěrkoš) - Greguš, Foltýn (74. Mensah) - Štěpán (64. De Azevedo), Kukec, Krmenčík - Škutka. Trenér: Komňacký.

Liberec má první jarní výhru

Fotbalisté Liberce zvítězili v Jihlavě 3:2. Domácí v průběhu prvního poločasu po trefách Lukáše Vaculíka a Václava Kolouška dvakrát vedli, po změně stran ale v rozmezí čtyř minut otočil skóre svými prvními dvěma góly v české lize střídající Slovák Luboš Kolár.

Vysočina Jihlava - Slovan Liberec 2:3 (2:1)

Branky: 22. Vaculík, 29. Koloušek - 65. a 69. Kolár, 24. Šural. Rozhodčí: Nenadál - Pospíšil, Hájek. ŽK: Koloušek - Rajnoch, Šural, Pavelka, Obročník. Diváci: 3049.

Jihlava: Blažek - Mikula (81. Kukol), Šourek, Krejčí, Josl (86. Přeučil) - Marek, Koloušek (74. Jungr) - Masopust, Kučera, Vaculík - Harba. Trenér: Rada.

Liberec: Hroššo - Coufal, Kováč, Rajnoch (82. Pimpara), Pokorný - Sackey - Šural, Pavelka (69. Obročník), Rybalka, Luckassen - Budnik (46. Kolár). Trenér: Šilhavý.

Sparta porazila Bohemians 1905

Fotbalisté Sparty ovládli pražské derby proti posledním Bohemians 1905 a na jejich hřišti zvítězili 2:1. Letenští si v čele prvoligové tabulky vypracovali osmibodový náskok na Plzeň. Obhájce titulu však má k dobru nedělní utkání 18. kola se Znojmem. Spartu poslal do vedení Jozef Hušbauer, nováček soutěže ještě v první půli vyrovnal po vlastním gólu Maria Holka. Utkání rozhodl dvacet minut před koncem David Lafata.

Bohemians Praha 1905 - Sparta Praha 1:2 (1:1)

Branky: 29. vlastní Holek - 24. Hušbauer, 72. Lafata. Rozhodčí: Kovařík - Nádvorník, Jiřík. ŽK: Jindřišek, Kalina (oba Bohemians). Diváci: 5000.

Bohemians: Berkovec - Vaitkunas, Šmíd, E. Brabec (46.Cseh), Kalina - Hora, Rada, Jindřišek, Kuklys (59. Nerad), Bartek (78. Moravec) - Lietava. Trenér: Weber.

Sparta: Vaclík - Kadeřábek, J. Brabec, Holek (54. Švejdík), Costa - Hušbauer, Matějovský, Vácha, Mareček (63. Bednář), Přikryl (89. Vacek) - Lafata. Trenér: Lavička.

Slavia napravila debakl z Olomouce

Fotbalisté Slavie porazili Duklu 2:1, napravili úvodní jarní debakl 1:5 z Olomouce a vzdálili se na čtyři body sestupovému pásmu. Svěřenci Miroslava Koubka zvládli zápas díky gólům zimních posil Michala Smejkala a Tomáše Necida z prvního poločasu, až v závěru snížil desátým gólem v sezoně Zbyněk Pospěch. Slávisté znovu dohrávali v deseti, tentokrát byl po dvou žlutých kartách vyloučen Jan Vošahlík.

Slavia Praha - Dukla Praha 2:1 (2:0)

Branky: 15. Smejkal, 44. Necid - 87. Pospěch. Rozhodčí: Franěk - Mencl, Vysloužil. ŽK: Piták, Vošahlík, Necid - Mareš, Kalouda, Štetina. ČK: 72. Vošahlík. Diváci: 4939.

Slavia: Čontofalský - Dostál, Škoda, Smejkal, Neves - Zmrhal, Gecov - Boudjemaa (85. Mičola), Piták (80. Juhar), Vošahlík - Necid (90.+1 Prošek). Trenér: Koubek.

Dukla: Rada - Romera, Štetina, Vorel, Matěj Hanousek (78. Marek) - Hlinka, Gedeon, Kalouda (61. Koval) - Mareš, Pospěch, Berger (46. Černý). Trenér: Kozel.

1. Sparta 18 15 3 0 47:12 48
2. Plzeň 18 13 4 1 42:15 43
3. Teplice 18 9 4 5 40:22 31
4. Mladá Boleslav 18 8 6 4 36:21 30
5. Dukla 18 8 6 4 23:16 30
6. Liberec 18 8 5 5 21:23 29