Před devíti dny zdolal Pittsburgh v domácím zápase New York Islanders 3:0. Aby toho nebylo pro Ostrovany málo, 16 vteřin před koncem jim brankář Penguins Brent Johnson v tři sekundy trvající gólmanské bitce přesným direktem zranil jedničku Di Pietra.

Odveta na sebe ale nenechala dlouho čekat. Včera se oba celky potkaly znovu a byla to opět "zábava". Rozhodčí rozdělili 346 trestných minut, deset hráčů vyloučili do konce utkání. Diváci shlédli čtrnáct pěstních potyček včetně té brankáře Johnsona a bitkaře Haleye (čas 7:05).

Johnson celé utkání musel čelit nájezdům domácích, kteří se mu chtěli pomstít za incident z posledního vzájemného zápasu. Třiatřicetiletý gólman několikrát skončil po srážce se soupeři na zemi, navíc inkasoval sedm z devíti branek v síti Penguins.

"Byl to vzrušující zápas a je skvělé, že si z něho odnášíme dva body," komentoval utkání domácí útočník John Tavares. "Nikdy předtím jsem podobné utkání nezažil. Tolik bitek... Vypadalo to, jako by nikdy neměly skončit. Ale jenom to ukazuje, že jsme v mužstvu ochotni jeden pro druhého udělat cokoliv," dodal.

"Bylo to utkání plné emocí, v němž jsme určitě získali velkou porci sebevědomí. Semkli jsme se a hráli jako jeden muž. Spousta našich hráčů předvedla výkon na hranici svých možností," řekl Matt Moulson, který spolu s Michaelem Grabnerem vstřelili po dvou gólech.

Pro Islanders byla páteční výhra nejvyšší od roku 1993, kdy stejným poměrem, tedy 9:3, zvítězili v Chicagu.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist