"Paráda! Hned po závodu jsem si říkal, že to je pro mě jako zlato," vykřikl spokojeně Ondřej Moravec, který v populárním závodě s hromadným startem na 15 kilometrů vybojoval bronz.

Moravec už má z letošní olympiády v Soči druhou medaili, zlato si tentokrát díky skvělému finiši zajistil Nor Emil Hegle Svendsen před Francouzem Martinem Fourcadem. 

Česko už má na olympijských hrách v Soči šest medailí a čtyři z nich zásluhou biatlonistů. Vedle Moravcových dvou cenných kovů byla stříbrná Gabriela Soukalová v závodu žen s hromadným startem a Soukup skončil třetí ve sprintu.

Moravec v závodě ovládl svou střelbu, když ani jednou nechyboval. "Čtyři nuly, super! Na víc jsem dneska neměl, takže jsem naprosto spokojený," prohlásil. "Dneska jsem měl ten den, kdy jsem věděl, že to tam dám. Fakt jsem střílel naprosto v klidu," liboval si Moravec. Jeho rány byly podle kouče Ondřeje Rybáře bezchybné. "Vůbec jsem nebyl nervózní, že střílím na prvním místě na olympiádě. Nepřišlo mi zvláštní," uvedl devětadvacetiletý závodník.

O Moravcově třetí příčce se nakonec rozhodlo až na posledním kilometru, kdy se do toho Svendsen s Fourcadem pořádně opřeli. "Když jsem jel chvíli vepředu, tak jsem si říkal, že by mohli vytuhnout, a trochu jsem na to zlato pomyslel," prohlásil Moravec, ale pak hned přibrzdil. "Prrrr, až tak úplně naivní jsem nebyl. Věděl jsem, že jsou na tom dobře, že skončím asi třetí," dodal.

Svendsen v cílové rovince odolal náporu Fourcada a o špičku boty se radoval ze zlata, které oplakal. Francouz tak přišel v Soči o zlatý hattrick.