Nové vedení brněnské a ostravské kanceláře PwC se zaměří zejména na posílení vztahů s významnými moravskými společnostmi a na rozšíření povědomí o přítomnosti PwC v moravském regionu mezi představiteli nadnárodních firem, které zde mají svá zastoupení. Potenciál vidí zejména v oblasti daňového a transakčního poradenství a auditorských služeb pro privátně vlastněné společnosti.

 

Jaroslav Mitáš, ředitel brněnské kanceláře poradenské a auditorské společnosti PwC Česká republikaJaroslav Mitáš (41) působí v PwC od roku 1997. Má bohaté zkušenosti s poskytováním poradenských a auditorských služeb výrobním podnikům a společnostem ze sektoru velkoobchodu, maloobchodu a služeb. V letech 2005 až 2008 pracoval v kanceláři PwC v Curychu, kde získal rozsáhlé zkušenosti zejména v oblasti auditu konsolidovaných účetních závěrek dle IFRS.

Je absolventem Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity v Brně a je rovněž členem Asociace autorizovaných účetních (FCCA) a českým statutárním auditorem.

Jaroslav Mitáš je ženatý a má 2 děti. Volný čas tráví sportem nebo cestováním.

 

Michal Stránský, ředitel ostravské kanceláře poradenské a auditorské společnosti PwC Česká republikaMichal Stránský (36) je v PwC již 10 let. Začínal v ostravské kanceláři, ale poslední 3 roky strávil v kanceláři PwC v Oslu. Během posledních let se věnoval především auditům nadnárodních skupin kotovaných na burzách po celém světě. Dále se zabýval audity a poradenstvím souvisejícím s primárními veřejnými emisemi akcií (IPO).

Je absolventem Ekonomické fakulty VŠB-TU Ostrava a je rovněž členem Asociace autorizovaných účetních (FCCA).

Michal Stránský je ženatý a má dvouletou dceru. Ve volném čase chodí po horách nebo lyžuje.