Houston Ross je dlouholetým zaměstnancem NN. Přichází z NN Japonsko, kde čtyři roky zastával roli CIO (Chief Information Officer) a COO (Chief Operations Officer). V oblasti finančních služeb se pohybuje už osmnáct let, z toho deset let v pojišťovnictví. Kromě svého působení v ING/NN zastával roli Chief Technology Officer i v japonské divizi společnosti AXA.

„Nad přijetím nabídky vést NN v České a Slovenské republice Operations a IT jsem se dlouho nerozmýšlel. Přiznám se, že roli v tom hrála nejenom stabilita a skvělá práce našeho týmu v těchto zemích, ale i chvála, kterou jsem o Praze slyšel od mnoha kolegů a přátel. A to nejenom v NN…“, říká o svém novém angažmá Houston Ross.

„Přeji Houstonovi a jeho útvaru mnoho společných úspěchů. Pevně věřím, že se mu bude líbit nejen v naší NN, ale i v Praze a České republice vůbec,“ přivítal Houstona Rosse Jiří Čapek, generální ředitel NN pojišťovny a penzijní společnosti.

Během své kariéry Houston Ross několikrát opakovaně prokázal, že je velmi schopným manažerem se silným zaměřením na vedení lidí a jejich rozvoj. Má za sebou úspěchy především v oblasti IT transformace a může se taky pochlubit několika profesními oceněními – mezi poslední patří například jeho umístění v žebříčku Top 100 technologických lídrů 2016, který vyhlašuje odborný časopis Computerworld.

Houston Ross je držitelem titulu MBA z Univerzity v Liverpoolu.