Pavel Ilichev zahájil svou kariéru ve finančním odvětví v roce 1997, kdy nastoupil do společnosti InkomBank v oddělení finanční správy. V roce 1999 nastoupil do BaltUnexim Bank. Od roku 2002 do 2003 byl ředitelem správy aktiv ve společnosti Ilim Pulp Enterprise, výrobce buničiny a papíru. V roce 2003 se stal vedoucím finančního oddělení železniční a logistické společnosti Eurosib, pak se v letech 2006 až 2009 stal finančním ředitelem řídícím strategické rozhodování a diverzifikaci činností skupiny včetně rozvoje sítě kontejnerových terminálů.

Jsem rád, že vstupují do skupiny GEFCO, globálního hráče v oblasti logistiky pro výrobu a evropského lídra v logistice pro oblast výroby automobilů. Kromě nezpochybnitelných zkušeností mezi globálními zákazníky má skupina GEFCO solidní finanční postavení, díky němuž může splnit svou ambiciózní strategii růstu ve stále náročném odvětví,“ zdůraznil Pavel Ilichev.

Ve funkci nahrazuje Philippa Cossého, který odstoupil po patnácti letech strávených ve skupině GEFCO. Posláním Pavla Ilicheva je řídit výkonnost skupiny a vést strategická rozhodnutí skupiny v oblasti finančních záležitostí, jako jsou fúze a akvizice.