Tento krok má za cíl především urychlit transformaci skupiny ČSOB založené na zavedení bankopojišťovacího modelu. „Z důvodu urychlení transformace v naší skupině ČSOB posilujeme tým představenstva a zároveň přerozdělujeme agendu jeho jednotlivých členů," uvedl generální ředitel ČSOB John Hollows. Marcela Suchánková ve své pozici výkonné ředitelky řízení lidských zdrojů zůstane, nástupce Jana Sadila ve funkci bude jmenován v 1. čtvrtletí 2017.

Marcela Suchánková (45) bude v představenstvu ČSOB zodpovědná především za řízení a rozvoj lidských zdrojů a také za komunikaci a společenskou odpovědnost. Do pozice výkonné ředitelky řízení lidských zdrojů byla jmenována poté, co vedla z pozice generální ředitelky a předsedkyně představenstva ČSOB Penzijní společnost.

Jan Sadil (47) přichází do představenstva z její dceřiné společnosti, Hypoteční banky, kde působil 15 let, z toho 13 roků ve funkci generálního ředitele a předsedy představenstva. Je rovněž předsedou dozorčí rady Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, členem dozorčího výboru České bankovní asociace a členem dozorčí rady Centra Paraple. Bude mít na starosti externí prodejní sítě a vybrané dceřiné společnosti skupiny ČSOB.

Do Skupiny ČSOB patří ČSOB, Hypoteční banka, Českomoravská stavební spořitelna, ČSOB Penzijní společnost, ČSOB Leasing a ČSOB Factoring. ČSOB patří do mezinárodní bankovní a pojišťovací skupiny KBC, která aktivně působí v Belgii a zemích střední a východní Evropy.