Jörg Mathew působí ve společnosti Hochtief již od roku 1988. Začínal v Düsseldorfu jako projektový manažer a poté se stal vedoucím pobočky Hochtief Civil v Drážďanech. Kromě jiného byl v letech 2012 a 2013 jednatelem Hochtief Trade Solution ltd. v Honkongu.

ČNOPK působí od května 2015, kdy byl zvolen do jejího představenstva. Koncem roku 2016 se stal viceprezidentem a v květnu 2017 nahradil v prezidentské funkci Axela Limberga.

„Je mi velkou ctí být prezidentem instituce, která má tak dobrou pověst v bilaterální hospodářské sféře, politice i ve vědě a výzkumu. ČNOPK se již v minulých letech velmi úspěšně podařilo prosadit do českého politického prostředí témata jako průmysl 4.0 a startupy a bude v tom pokračovat, letos například svým TopTématem Inteligentní infrastruktura. Těším se na svůj odpovědný úkol a možnost přispět k dalšímu prohlubovaní intenzivních česko-německých hospodářských vztahů,“ prohlásil Mathew.

ČNOPK také zvolila tři nové členy představenstva. Těmi jsou Michael Axmann, CFO, Siemens, s.r.o., Michael Thomas Krüger, CEO, COMMERZBANK Aktiengesellschaft, pobočka Praha, a Martin Záklasník, Managing Director, E.ON Česká republika, s.r.o. Znovuzvolen byl Vladislav Sywala, jednatel společnosti Messer Technogas s.r.o.