Lenka Mušková zahájila svou kariéru jako externí auditorka v poradenských společnostech Arthur Andersen a EY, poté působila jako interní auditorka na vedoucích pozicích ve společnostech Zentiva a naposledy v Komerční bance. Několik let také jako lektorka pro oblast auditu a mezinárodních účetních standardů (IFRS) připravovala studenty na certifikaci účetních a auditorů (ACCA) a interního auditu (CIA). Spolupracovala rovněž s Českým institutem interních auditorů a Slovenskou komorou auditorů.

„Skupina Bohemia Energy v posledních letech významně expandovala a dnes patříme s více než milionem zákazníků k největším skupinám dodavatelů energií v České republice a na Slovensku. To s sebou přináší i zvýšené nároky na řízení. Proto jsme se rozhodli vytvořit oddělení interního auditu, které nám pomůže nastavit efektivní interní procesy. Budeme se tak moci více soustředit především na naše zákazníky a rozvíjet další služby,“ říká jednatel Bohemia Energy Jiří Písařík.

Lenka Mušková je absolventkou bakalářského studia Západočeské univerzity v Plzni v oboru bankovnictví, podnikání, finance a právo. Inženýrský titul v oboru účetnictví a finance získala na Masarykově univerzitě v Brně. V průběhu své auditorské praxe získala mezinárodní certifikaci účetních a auditorů ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) a je držitelkou mezinárodní certifikace interních auditorů CIA (Certified Internal Auditor).