Jan Volšík, generální ředitel společnosti RETIA, je absolvent B.I.B.S. Brno International Business School, kde získal titul MBA. Svou kariéru začal ve společnosti Agfa Healthcare, kde tři roky pracoval na pozici manažera prodeje. Od roku 1997 do roku 2011 pracoval jako obchodní ředitel ve společnosti Renault Trucks. Před nástupem do společnosti RETIA Jan Volšík působil na pozici obchodního ředitele ve společnosti SAFINA.

„Je pro mě velká čest a zodpovědnost, že mohu stát v čele tak významného podniku, který představuje špičku ve svém oboru, a to nejen u nás, ale i ve světovém měřítku. Rád bych ve firmě RETIA nadále rozvíjel výzkum, vývoj i výrobu v oblasti pokročilé elektroniky i softwarového vybavení,“ sdělil generální ředitel společnosti RETIA Jan Volšík.

Petr Novák k personální změně sdělil: „Novému generálnímu řediteli bych rád popřál hodně štěstí a úspěchů v čele firmy RETIA. Společnost, která vznikla na „zelené louce“, budujeme už přes dvacet let. Na začátku byl jen malý tým inženýrů a dnes je RETIA prosperující společností v high-tech oboru, kterou předávám svému nástupci ve vynikající kondici. Při řízení společnosti budu svému nástupci nápomocen z pozice předsedy představenstva.“

Pardubická společnost RETIA patří mezi významné české výrobce radarové techniky, systémů velení a řízení pro obrannou a bezpečnostní oblast. Vedle toho spolupracuje i s četnými obchodními partnery v civilním sektoru, kterým dodává specializované digitální záznamové systémy, lokalizační zařízení a komunikační sestavy a software, a to do několika desítek zemí světa.

Pro Armádu ČR například úspěšně modernizovala protiletadlové raketové komplety 2K12-KUB (SA-6), dodala taktický systém velení a řízení protiletadlové obrany RACCOS a radary krátkého dosahu ReVISOR. Aktuálně RETIA pro Českou armádu připravuje ve spolupráci s izraelskou společností ELTA výrobu nových radarů kategorie MADR. RETIA před nedávnem také završila dodávky pro unikátní systém Alliance Ground Surveillance (AGS) Severoatlantické aliance, jenž slouží ke strategickému monitorování a lokalizaci objektů či cílů na zemi i moři. Exportně velmi úspěšným projektem byl i vývoz desítek modernizačních sad radaru P-18.