Roman Barinka je další významnou posilou Life Sciences týmu, který tvoří odborníci z Vilímková Dudák & Partners a Advokátní kanceláře Marečková. Roman Barinka přichází z advokátní kanceláře Havel, Holásek & Partners, kde působil čtyři roky.

U Vilímková Dudák & Partners nastupuje jako seniorní advokát. V nové roli bude zodpovědný za komplexní právní poradenství klientům v oblasti farmacie a zdravotnictví.

Roman Barinka se dlouhodobě zaměřuje na farmaceutické a soutěžní právo. Je absolventem právnické fakulty Masarykovy university v Brně, kde zároveň dokončil i doktorandské studium. Po ukončení studia působil Roman Barinka ve významných advokátních kancelářích, kde poskytoval komplexní právní poradenství společnostem působícím v oblastech výroby a distribuce léčivých přípravků a zdravotnických prostředků. Specializuje se též na právo hospodářské soutěže a má zkušenosti například s právním poradenstvím ve věcech zneužití dominantního postavení.

Martin Kaľata nově posiluje daňové oddělení společnosti Vilímková Dudák & Partners. Martin Kaľata přichází ze společnosti KMPG, kde pracoval v oddělení převodních cen. Společně s Martinem Kaľatou tak Vilímková Dudák & Partners získává manažera na pozici transfer pricing specialisty.

Martin Kaľata se dlouhodobě zaměřuje na oblast transfer pricing. Je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze se specializací na zdanění a daňovou politiku a následného doktorandského studia ve Velké Británii, kde se zaměřoval na transfer pricing, konkrétně na nehmotný majetek. Od roku 2015 pracoval ve společnosti KPMG, převážně v oddělení převodních cen a částečně také v DPH a R&D oddělení.

 

Alexandra Kostřicová posiluje tým manažerského poradenství Vilímková Dudák & Partners. Bude zajišťovat komunikaci s médii a přípravu komunikačních řešení pro celou skupinu, ale také pro klienty v oblasti PR.

Alexandra Kostřicová se dlouhodobě zaměřuje na public relations a marketing. Je absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. V oblasti médií se pohybuje od roku 2009, kdy působila jako tisková mluvčí společnosti A.S.A., od roku 2012 pak poskytovala mediální služby v rámci agentury. K jejím klientům patřily společnosti z oblasti financí, cestovního ruchu a IT, podílela se také na podpoře startupů.