Miroslav Augustin je členem Rady ČTK od roku 2014. Pracovní zkušenosti má z Českého rozhlasu i České televize. Ve veřejnoprávním rozhlasu vedl v letech 1993 až 1998 rozhlasovou sportovní redakci. Aktuálně působí jako její externí spolupracovník.

Podle Augustina odvádí Česká tisková kancelář „kvalitní profesionální práci“, nevidí proto důvod k provádění změn. Po svém zvolení nicméně poznamenal, že by se mu líbilo, kdyby se ČTK podařilo získat více zákazníků v soukromé nemediální sféře, například ze strany finančních institucí.

Po odchodu Mrázka je Rada ČTK na usnášeníschopném minimu. Má čtyři členy. Příští týden by měla Poslanecká sněmovna zvolit do rady další tři. Poslanci je budou vybírat ze sedmi kandidátů.

Hnutí ANO navrhlo bývalého člena Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Pavla Foltána a novináře Petra Žantovského. SPD prosazuje mluvčí prostějovské radnice Janu Gáborovou. ODS nominovalo Zdeňku Štěpánkovou, Piráti bývalého novináře Jiřího Táborského, KSČM bývalého poslance Václava Snopka a KDU-ČSL historika a politologa Michala Pehra.