Juraj Andrejka (27) nastoupil u dopravce Leo Express na pozici ředitele pro Polsko a Ukrajinu. Na starosti bude mít další rozvoj autobusové, minibusové a vlakové dopravy v Polsku a její návaznost na Českou republiku, Slovensko, Ukrajinu, Maďarsko či rakouskou Vídeň. Starat se bude také o marketing.

„Doprava je různorodá jako ratatouille, je v ní od všeho trochu a člověk se v ní může po všech stránkách realizovat, a to mě na ní baví. U Leo Express je to zároveň i to, že má zajímavý produkt. Nesnaží se totiž být prvoplánovitě nejlevnější, ale soustředí se na kvalitu a špičkové služby pro cestující,“říká Juraj Andrejka, ředitel Leo Express pro Polsko a Ukrajinu. „O Krakov je velký zájem, provoz na této trati budeme posilovat a plánujeme další rozvoj aktivit v Polsku. Od června 2019 budeme jezdit denně,“ dodává. 

Před tím pracoval více než pět let pro dopravce STUDENT AGENCY / dnes RegioJet, kde zastával různé pozice. Od průvodce ve Velké Británii se přes produktového specialistu vypracoval až na pozici šéfa mezinárodní autobusové dopravy, měl mimo jiné na starosti nové trhy a marketing.

Vystudoval aplikovanou geografii na Masarykově univerzitě v Brně. Ve svých závěrečných pracích se propojením infrastruktury a chování řidičů.

Mezi jeho záliby patří rodina, hudba, turistika a je celoživotním fanouškem FC Liverpool.

Související