José Muñoz (53) se narodil ve Španělsku. Do společnosti Hyundai Motor Company přichází z pozice obchodního a finančního ředitele společnosti Nissan Motor Corporation a předsedy dozorčí rady společnosti Nissan China. Ve společnosti Nissan pracoval od roku 2004 a během 15 let ve službách tohoto výrobce automobilů dosáhl v regionech, jež měl na starosti, výrazného růstu a rekordních prodejů.

José Muñoz bude přímým podřízeným nejvyššího managementu společnosti Hyundai Motor Company v Soulu. Do své funkce nastoupí 1. května a bude ji vykonávat v kalifornském městě Fountain Valley.

José Muñoz se může pochlubit pozoruhodnými výsledky a v minulosti se osvědčil jako vizionářský a motivující lídr, který je odborně zdatný ve všech aspektech našeho podnikání,“ řekl Wonhee Lee, prezident společnosti Hyundai Motor Company. „Jeho bohaté zkušenosti, nastřádané během desetiletí činnosti v automobilovém a technologickém průmyslu, jej předurčují k této nové roli, v níž nám pomůže posunout společnost Hyundai o další krok vpřed. Těšíme se, až se Muñoz připojí k našemu týmu, abychom se mohli opírat o jeho vůdcovské schopnosti a vize, díky nimž dosáhneme dlouhodobého, trvale udržitelného růstu, a ještě intenzivněji budeme směřovat k postavení poskytovatele chytrých řešení pro mobilitu.

Jsem nadšený, že přicházím do společnosti Hyundai Motor v tomto mimořádně důležitém období, které nemá v její historii obdoby,“ řekl José Muñoz. „Věřím, že svými schopnostmi přispěji k zajišťování vyrovnaného ziskového růstu, k úspěšnému řízení kompletního dodavatelského řetězce i ke spolupráci s našimi prodejci při hledání oboustranně výhodných řešení. Chci využít tuto příležitost k dosažení další optimalizace všech procesů. Nemohu se dočkat, až budu moci ve své nové roli provozního ředitele společnosti Hyundai Motor Company uplatnit nejlepší globální metody z automobilového a technologického průmyslu, a je pro mě čest, že mohu být součástí této vážené společnosti.

José Muñoz byl také jmenován prezidentem a generálním ředitelem společností Hyundai Motor North America a Hyundai Motor Americas. Jako vedoucí regionu Hyundai Motor Americas ponese odpovědnost za celý trh v Severní, Střední a Jižní Americe. Jeho úkolem bude pokračovat v reorganizaci obchodních aktivit značky Hyundai na zahraničních trzích, která započala v loňském roce založením společnosti Hyundai Motor North America a dalších regionálních centrál na celém světě.

José Muñoz získal titul Ph.D. v oboru jaderného inženýrství na madridské polytechnické univerzitě a je držitelem titulu MBA z obchodní školy Instituto de Empresa (IE) v Madridu. Kromě toho také úspěšně absolvoval vzdělávací programy pro výkonné manažery na ekonomických fakultách Cranfield School of Management ve Velké Británii a INSEAD ve Francii. Hovoří plynně anglicky, španělsky a francouzsky.

 

 

Související