Linda Nejezchlebová (43) je konzultantkou a poradkyní pro výživu a vyvážený životní styl, lektorkou pohybových programů pro dospělé i děti, vede kurzy jógy. Má dvacetileté zkušenosti s marketingem a public relations v oblasti HORECA. Pracovala v mezinárodních PR agenturách a jako tisková mluvčí, resp. PR manažerka. Založila Spolek Pro vitalitu, kde se věnuje koučování zdravého životního stylu či pořádá zážitkové výukové programy o zdravém stravování pro děti.

„Význam nutričně adekvátní stravy nutné pro udržení zdraví a produktivitu, respektive efektivitu v práci upřednostňuje i ILO - Mezinárodní organizace práce již více téměř 100 let. Chceme navázat na jeden z přístupů Tomáše Bati, který tvrdil: Aby mohl člověk dobře pracovat, musí být dobře najeden. Na 68 % zaměstnaných lidí chodí na obědy. Spoluprací se zaměstnavateli a provozovateli stravovacích zařízení chceme vytvářet pro zaměstnance podmínky pro zajištění nutričně adekvátní stravy. Věřím, že se tím dají zlepšit jejich stravovací návyky, potažmo zdraví, klesne míra absencí a snížené produktivity práce v důsledku fyzické či psychické nepohody,“ uvedla předsedkyně Správní rady Linda Nejezchlebová.

Vystudovala Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy, obor mezinárodní studia. V minulosti též publikovala v časopisech Food Service, Marketing & Media, Strategie, Hotel & Spa Management či Sport & Wellness Management. Je vdaná, má tři děti.

Související