Dva body za výhru 2:1 po penaltovém rozstřelu jsou pro sparťany o to cennější, že je získali v souboji s Třincem, tedy přímým konkurentem v boji o čtvrté místo, které ve čtvrtfinále zaručuje začátek série v domácím prostředí.

Vyrovnání a prodloužení si ale Pražané zajistili až v 55. minutě, kdy se trefil Michal Broš. Hosté byli většinu utkání lepším týmem, ale Spartu držel svými zákroky právě Petr Přikryl. Jako už poněkolikáté za poslední dobu.

"Dneska jsme dvě třetiny nehráli dobrý hokej. Bohužel jsme inkasovali hned na začátku druhé třetiny, ale potom jsme se zvedli. Takové zápasy nás můžou jenom nakopnout, když se umíme zvednout i ze zápasu, který nehrajeme dobře," hodnotil utkání brankář, jenž už popáté v řadě doma pustil za svá záda jenom jeden gól a dotáhl svůj tým k vítězství.

Sparta i Přikryl jsou před olympijskou přestávkou v pohodě. Důkazem může být i to, že "Bingo" při rozstřelu nekapituloval ani jednou. Všech pět nájezdů pochytal.

"Poslední blafák Polanského mě trefil náhodně, tam jsem měl štěstí. Jinak si myslím, že to ti kluci netrefovali, jak by chtěli a asi neměli klid na hokejkách," byl skromný Přikryl, který půjde pravděpodobně po sedmi letech působení ve Spartě do play-off v pozici brankářské jedničky.

Přikryl se do Sparty vrátil po delší době v loňské sezoně, kdy měl krýt záda Tomáši Pöpperlemu. Jenže tomu opět nevyšly vyřazovací boje, a tak se do brány dostala i současná sparťanská opora. Před startem letošního ročníku si Holešovičtí pořídili Jána Cháberu a Přikryl se tak objevoval spíše v dresu farmářského Berouna. Ale podobně jako loni, i letos si na svou šanci počkal a v současnosti je sparťanskou oporou.