Audit fotbalového svazu ukázal nedostatky při vyúčtování účasti české reprezentace na mistrovství světa 2006 a mistrovství Evropy 2008 a také další chyby minulého vedení. Nesprávný postup při prodeji domu v pražské Kozí ulici, řešení sporných kauz a organizační nedostatky uvnitř svazu i ve spolupráci s marketingovou společností STES.

Forenzní audit si nechalo vypracovat po loňském zvolení nové vedení fotbalového svazu a členové výkonného výboru obdrželi jeho výsledky na dnešním jednání v hotelovém zámku Štiřín. Uvedené výtky se prý vesměs shodovaly s tím, co současní funkcionáři ČMFS už tušili.

Organizační nedostatky a nedořešené právní kauzy

"Výtky byly hlavně ve dvou oblastech: organizační nedostatky uvnitř svazu a pak také nedořešené právní kauzy z minulosti včetně prodeje nemovitosti v Kozí ulici či nejasnosti ve vyúčtování účasti reprezentace na šampionátech v Německu v roce 2006 či Rakousku a Švýcarsku o dva roky později," uvedl po jednání místopředseda svazu Jindřich Rajchl.

Auditorům se nelíbila také komunikace mezi jednotlivými odděleními svazu na jedné straně a zástupci STES na straně druhé, či zásady, jak byl za minulého vedení sestavován rozpočet. "Především v řešení některých kauz chceme mít rychle jasno. Zadáme advokátní kanceláři návrh řešení a na příštím jednání se rozhodneme o dalším postupu," řekl Rajchl.